Euro 2016 Fantasy Preview: Rusko

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Přehled týmu

Rusové patří k nevyzpytatelným týmům a byli nalosováni do skupiny, ze které může postoupit kterýkoli z mančaftů. Anglie, Wales a Slovensko představují soupeře, které bude muset ruská sborná porazit, aby postoupila do vyřazovací fáze Eura. Postup ze skupiny určitě je v jejich silách, ale u Rusů nikdy nevíte. Navíc po nepříliš lichotivých zprávách, kdy ofenzivní opora týmu – Alan Dzagojev vypadl z nominace kvůli zlomené zánartní kůstce, kterou si přivodil v posledním utkání sezóny. Co se týče kvalifikace, Rusové si zajistili postup na Euro ze druhého místa, kdy skončili s 20 body za suverénními Rakušany (s kterými prohráli oba vzájemné zápasy shodně 1:0). O postupu Rusů rozhodli zápasy se Švédskem, s kterým remizovali 1:1 a vyhráli 1:0 a právě na jejich úkor obsadili druhé místo.

Fantasy hvězda

Útočníkem číslo jedna bude opora Zenitu Petrohrad Artem Dzjuba. Stal se nejlepším ruským střelcem v kvalifikaci s 8 góly a i na klubové úrovni mu to pálilo. Jeho 15 gólů a 5 asistencí v ruské Premier League, plus dalších 6 gólů a 2 asistence v Champions League hovoří za vše. Pokud si udrží střelecký apetit také na Euru, bude patřit k hlavním útočným magnetům pro fantasy turnaje v této skupině.

Další fantasy varianty

Druhým mužem v pořadí, jenž by se měl starat o rozruch před soupeřovou bránou je Aleksandr Kokorin – spoluhráč Dzjuby z Petrohradu. Přestože nepatří mezi tak potentní hráče jako Dzjuba, jeho místo v sestavě je téměř jisté (odehrál třetí nejvyšší počet minut v kvalifikaci) a se svými 3 góly v kvalifikaci je to určitě hráč, který by měl zůstat na našem fantasy radaru. Když už jsme u Zenitu, nesmíme opomenout třetího do party – v záložní formaci nastupujícího Olega Shatova, který stihl v letošní sezóně RPL nasázet 8 gólů a připravit dalších 6 a mohl by se zapsat do statistik Eura. Trochu v ústraní všeho dění zůstává Pavel Mamaev, který v kvalifikaci neodehrál příliš mnoho minut, ale letos svými výkony táhl FC Krasnodar, připsal si 10 gólů a 13 asistencí v RPL, a pokud dostane na Euru prostor může být zajímavým fantasy hráčem, který by mohl být od ostatních trochu opomíjen.

Závěr

Rusové byli nalosováni do vskutku zajímavé skupiny, v které je velice těžké dělat předpovědi. Na druhou stranu, všechny zápasy mají potenciál, aby v nich padaly góly, takže bychom jim určitě měli věnovat pozornost. Zodpovědnost za góly bude koncetrována na menší počet hráčů, což by mohlo usnadnit výběr pro fantasy účely, ale tento fakt bude asi vykoupen vyšší cenou, minimálně u Artema Dzjuby.