Přehled týmu

Ukrajinská liga je významně poznamenaná rusko-ukrajinským konfliktem, což se logicky projevuje také na reprezentaci, která je pravidelně zásobována hráči z domácí soutěže. Tak jako ve všech sportech, i ve fotbale hraje psychika důležitou roli, a Ukrajinci nemají ideální podmínky pro kvalitní přípravu na Euro a na jejich výkonu se to může podepsat. Na Euro se kvalifikovali přes baráž se Slovinskem, ve které po výsledcích 2:0 doma a 1:1 venku postoupili. Výsledky v kvalifikaci nebyly nijak přesvědčivé, když ze zápasů s prvními dvěma mužstvy skupiny (Španělsko, Slovensko) dokázali uhrát pouze 1 bod za remízu se Slovenskem. A přestože pouze 4 obdržené góly jsou optimistickým bodem, pravděpodobně se s Ukrajinou rozloučíme již po základní skupině.

Fantasy hvězda

Po odchodu Andreje Ševčenka se Ukrajinci potýkají s nedostatkem kvalitních hrotových útočníků, a proto veškerá pozornost a odpovědnost za gólovou potenci týmu bude ležet na skvělém Andryi Jarmolenkovi. Ofenzivní záložník mistrovského Dynama Kyjev nasázel 16 gólů, a na Euru by měl pouze zvýšit již tak vysokou cenovku, kterou bude muset zaplatit jeho budoucí zaměstnavatel z řad evropských klubů. Na Fanaments bude pravděpodobně veden jako záložník, což z něj dělá skvělou fantasy volbu, pro jeho obrovský gólový potenciál.

Další fantasy varianty

Jeho parťákem na opačné straně hřiště bude neméně kvalitní fotbalista – Jevhen Konoplyanka, který na rozdíl od svého kolegy již v jedné z top evropských soutěží působí, a to konkrétně ve španělské FC Sevilla. Konoplyankova bilance v letošní sezóně činí 7g+6a, a bude útočným hráčem číslo 2, ihned za Jarmolenkem. Nikdo další už z ukrajinského týmu asi příliš do statistik nepromluví, ale tato dvojice by mohla být zajímavou fantasy variantou pro vaši záložní formaci.

Závěr

Ukrajincům tipuji maximálně 3. místo, ale pokud budou Jarmolenko s Konoplyankou alespoň v trochu slušné pohodě, mohli by potrápit i Poláky, přestože jejich kvalit nedosahují. Určitě si však zapamatujte tyto dvě jména, protože pokud budou vedeni jako záložníci (což by měli), tak budou kvalitní variantou, vzhledem k faktu, jak hodně na nich stojí útočná hra Ukrajiny.