Přestupové okno v Premier League je v plném proudu, kluby vyjednávají a realizují přestupy, které budou mít velký dopad na další fantasy sezónu. V naší sérii článků se blíže podívám na nejdůležitější přestupy, které budou hrát důležitou úlohu v příští sezóně. Dneska pokračujeme druhým dílem, takže určitě nezmeškejte první díl – Fantasy EPL: Přehled přestupů a jejich fantasy rozbor I.

Nolito
Celta Vigo -> Manchester City

Pep Guardiola postupně začíná přebudovávat City k obrazu svému a Nolito je první z řady ofenzivních hráčů, kteří by měli převést Pepův herní styl v realitu. Guardiola vyznával stejný herní styl v Barceloně i Bayernu a není pochyb o tom, že v City to bude stejné. K tomu potřebuje křídelní hráče, kteří oplývají disciplínou držet se u postranní čáry a tím vytvářet “široké hřiště”, aby byl dostatek prostoru pro kombinaci ve středu hřiště. A to Nolito splňuje na výbornou. Proto můžeme očekávat, že dostane velkou porci zápasů, ve kterých bude moci ukázat svou další přednost – útočnou produktivitu. Ta nás samozřejmě zajímá ze všeho nejvíc, takže si jen zopakujme, proč by měl Nolito být na našem fantasy seznamu. V posledních 3 sezónách v dresu Celty Vigo si připsal skvělé statistiky, které jej vynesly až do španělské reprezentace – v sezóně 2013/14 12+2, v sezóně 2014/15 skvělých 13+13 a v minulé sezóně 12+7.

Steve Mandanda
Marseille -> Crystal Palace

V 31letech příchází tento zkušený veterán do Crystalu jako volný hráč a může se jednat o jeden z nejlepších dealů letošního léta v EPL. Dlouhých devět let dělal v Olympique Marseille jedničku bez sebemenšího zaváhání, získal s Marseille ligový titul, 3x pohár a 2x superpohár. Je ošlehaný z evropských pohárů i mezinárodních zápasů a pozice Waynea Hennessyho se po minulé sezóně, ve které předváděl nevyrovnané výkony, silně otřásá. Očekávám, že Velšana odsune do pozice dvojky a my si musíme na seznam draftovatelných brankářů zapsat nové jméno.

Andros Townsend
Newcastle -> Crystal Palace

Po pouhém půl roce se znovu stěhuje. V zimě odcházel z Tottenhamu do Newcastlu, aby týmu pomohl s udržením v Premier League, což se mu nepovedlo, ale jeho výkony nebyly zklamáním, takže se jej rozhodl vykoupit za 10M liber Crystal Palace. Anglický křídelník, který se jen o kousek nevešel do anglické nominace na Euro, si připsal v dresu Newcastlu 4 góly a 2 asistence ve 12 zápasech a v Crystal Palace má fantasy potenciál. Pokud si vybojuje stálé místo v sestavě, v DFS jej určitě budeme muset zvažovat před každým kolem jako kandidáta do záložní formace.

Zlatan Ibrahimovič
PSG -> Manchester United

Přestup, na který se těší snad každý opravdový fanoušek EPL. Zlatan si po španělské, italské a francouzské lize vyzkouší také tu anglickou. Nevím jestli má význam vůbec nějak jej představovat, protože snad každý musí znát jeho úžasné statistiky. Zlatan je mašina na góly a měl by patřit k hlavním hvězdám a cílům v DFS. Přes veškeré nadšení, které jeho příchod provází je potřeba myslet na to, že EPL je nejnáročnější soutěží na světě a Ibrovi je už 35 let. Takže musíme očekávat, že nebude nastupovat do všech zápasů a Mourinho jej v některých zápasech bude šetřit. Naštěstí to je jen malá daň za to, že jej konečně uvidíme v EPL.

Henrik Mchitaryan
Dortmund -> Manchester United

Tento přestup se udál trochu ve stínu Zlatanova, což je možná škoda, protože má minimálně stejný fantasy potenciál jako Zlatan. Pokud mu dobře vyjde aklimatizace na tempo v EPL bude představovat pravidelný cíl pro DFS. Jedná se o ofenzivního, tvořivého záložníka, který má potenciál si připsat okolo 10 gólů a 10 asistencí za sezónu a měl by být hlavní útočnou zbraní v novém týmu Jose Mourinha. Jeho velkým plusem je právě schopnost gól dát i jej připravit, o čemž svědčí jeho 82 připravených šancí z minulé sezóny.

Michy Batshuayi
Marseille -> Chelsea

O mladého Belgičana se přetahovalo několik klubů v čele s Tottenhamem, ale nakonec vyhrála Chelsea. Jedná se o dynamického útočníka, kterému by měla Premier League sedět, ale je otázka, koho se ještě povede Contemu přivést a kolik prostoru dostane. V Marseille má za sebou v podstatě pouze jednu pořádnou sezónu (17+9), takže ještě není pořádně prověřen. Potenciál tady je velký, takže pokud dostane prostor předvést něco ze svého umění, určitě jej musíme zvažovat již od prvního kola.

Oleksandr Zinchenko
Ufa -> Manchester City

Ukrajinský talent přichází do City zadarmo po vypršení smlouvy s Ufou, ale nedá se očekávat, že bude ihned dostávat v tvrdé konkurenci dostatek prostoru, aby pravidelně promlouval do DFS. Uvidíme, jaké plány s ním bude mít Guardiola, ale pro tuto sezonu s ním nemůžeme počítat více než jako levnou volbou v případě zranění některé z opor.

Ahmed Musa
CSKA Moskva -> Leicester City

Leicester vyslal do světa jasnou zprávu, že nechce opouštět svou filozofii, která mu vyhrála titul a nebude kupovat drahé hvězdy, které nezapadnou do jejich systému. A jejich přestupy toto prohlášení potvrzují. Musa sice přichází jako nejdražší hráč v jejich historii, ale nepatří do kategorie “primadona”. Nigerijský útočník je velice dynamický a rychlý hráč, který by měl výborně zapadnout vedle hvězdy Jamie Vardyho a pomoci táhnout tým gólově. V dresu CSKA si připsal 42 gólů ve 125 zápasech, takže od něj asi nemůžeme očekávat 20 gólů za sezonu, ale okolo 10 by měl zvládnout. Jeho slabinou je trochu “zmatkářský” styl v útočné fázi, kdy má tendenci být příliš ukvapený. Pokud zapracuje na tomto nedostatku, mohl by atakovat hranici 12-15 gólů