Stejně jako Premier League má i La Liga na programu vložené kolo. V týdnu se odehrají zajímavé zápasy, největším šlágrem bude souboj Barcelony se Sevillou. Pro hráče Daily Fantasy jsme připravili několik střípků z posledního odehraného kola, které nám pomůžou i v tom následujícím.

Penaltový mág Alves

Tohle už skutečně není náhoda! Brankář Valencie Diego Alves chytil v neděli penaltu proti La Coruni za stavu 0:0 a jeho tým nakonec vyhrál 3:0. Zkušený gólman se tak stal pro hráče Daily Fantasy ternem. Chycená penalta, čisté konto a ještě si připsal 5 úspěšných zákroků.

U Alvese je ale hlavně zajímavé, že je na penalty skutečným specialistou. Za jeho působení v La Lize totiž na něj šlo už rovných 50 penalt a Alves hned 24 z nich chytil! Má tedy neuvěřitelnou úspěšnost 48%. Ze zbylých skončilo 24 gólem, jedna šla mimo a jedna do tyče.

Pozor na „žlutá“ ohrožení

Atlético i Real Madrid musí zvládnout svá následující utkání, zároveň už ale musí trochu myslet na svůj sobotní vzájemný souboj, ve kterém půjde tradičně o hodně. To přináší důležitý poznatek pro hráče Daily Fantasy.

Na každé straně jsou totiž hráči, kteří by v případě žluté karty museli derby vynechat. Proto je možné, že je budou trenéři šetřit. Hlavně u Realu, který hraje ve středu na půdě Leganésu. Ohrožení jsou Cristiano Ronaldo a Dani Carvajal. Atlético má před sebou těžký duel s Realem Sociedad, tady asi trenér Diego Simeone moc šetřit nebude. Obránce Stefan Savič a záložník Koke si tak budou muset dát pozor.

Góloví náhradníci gigantů

Real Madrid a Barcelona si o víkendu dokázali, že kvalitní hráče mají i na lavičce. Za Bílý balet zářil Isco, který dal proti Alavésu důležitý gól a ve Španělsku se mluví o tom, že by měl patřit do základní sestavy. Dokonce možná na úkor Luky Modriće či Toniho Kroose, jejichž forma není ideální.

To útočník Barcelony Paco Alcácer to bude mít do základní sestavy těžké, ale alespoň si na půdě Granady zvedl pošramocené sebevědomí. Při absenci Lionela Messiho to byl on, kdo zápas gólem rozhodl po nahrávce Luise Suáreze.

Filipe Luis: Nejlepší levý bek La Ligy?

Výbornou formu z posledních zápasů potvrdil levý obránce Atlétika Madrid Filipe Luis. Podle mnohých je právě on v tuto chvíli nejlepší levým bekem v La Lize. Do posledního kola mu ale byla vyčítána menší produktivita, přestože měl na svém kontě čtyři asistence, gól nedal.

To se ale v duelu v Málaze změnilo. Luis překonal po jednom z mnoha útočných výpadů s přehledem Kameniho a konečně si otevřel gólový účet v této sezoně La Ligy. Byl to jen začátek? To teprve uvidíme. Pro hráče Daily Fantasy je ale ofenzivní Luis velmi zajímavým hráčem.