V první části, jsme se podívali na několik hráčů, kteří už teď naplno září, ale nedostává se jim takové pozornosti jako jiným hvězdám NHL. Ve druhé části se podíváme na několik hráčů, kteří za sebou v NHL zatím nezanechali výraznou stopu, ale mají dostatek talentu na to, aby se v nejbližší době prosadili a mohli tak být cennou součástí vašich fantasy týmů.

Robby Fabbri – LW, St. Louis Blues

Fabbri se dostal do sestavy Blues už v loňské sezoně a letos si od něj v St. Louis hodně slibovali. V prvních utkáních nastupoval v elitní formaci a na ledě pobýval někdy i přes 19 minut na zápas. Fabbri se ale trápil střelecky a následoval přesun do třetí formace. Fantasy hráčům se i přesto vyplatí Fabbriho sledovat, střeleckou smůlu může kdykoliv protrhnout a znovu se posunout na soupisce nahoru. Nakonec St. Louis patří dlouhodobě k nejlepším týmům NHL a i ve třetí formaci bude mít Fabbri vedle sebe dostatek talentu.

Jaccob Slavin – D, Carolina Hurricanes

Slavin do NHL nakoukl poprvé v loňské sezoně a jeho dobré výkony ho v elitní lize udržely až do konce sezony. Letos už nastupuje jako stabilní člen obrany Hurricanes, několik zápasů dokonce odehrál po boku Justina Faulka v první obranné dvojici. Carolinu v listopadu čeká osm utkání na domácím ledě, což může být dobrá šance nějaké body nasbírat. Dostatek prostoru na to Slavin určitě mít bude, momentálně se jeho průměrný ice time pohybuje okolo 22ti minut na zápas.

Juuse Saros – G, Nashville Predators

Saros si loni na farmě téměr rovnoměrně rozdělil porci utkání s Markem Mazancem, do playoff AHL už ale vstupoval jako jednička. V Nashvillu dopředu prohlašovali, že nechtějí Rinneho vystavit takové porci zápasů jako v minulé sezoně a post dvojky svěřili o něco málo zkušenějšímu Marku Mazancovi. Ten ale zatím určitě nepředvádí výkony, jaké si vedení Nashvillu představovalo, a za očekáváním zatím, stejně jako celý tým, zaostává i Pekka Rinne. Pokud by problémy v brankovišti pokračovaly, je velmi pravděpodobné, že si další starty v prvním týmu připíše právě Juuse Saros. Svoji premiéru zvládl na jedničku, proti obhájcům titulu z Pitsburghu pochytal 34 střel a pomohl tak Nashvillu k výhře 5:1.

Jakob Chychrun – D, Arizona Coyotes

V Arizoně o Chychruna během letošního draftu evidentně hodně stáli a byli ochotní na sebe převzít platovou zátěž smlouvy Pavla Datsyuka z Detroitu od kterého na oplátku dostali právo výběru z 16. pozice, ze které vybrali právě Jakoba Chychruna. Ten během prvních utkání ukazuje, že je na nejlepší ligu světa připraven. Chychrun dostává stále více prostoru na ledě a až se tým Arizony s mnoha nováčky více sehraje, určitě porostou i jeho výkony. Fantasy hráči, kteří ho budou v průběhu sezony sledovat, se mohou dočkat překvapivé odměny.

Matthew Tkachuk – LW, Calgary Flames

Tkachuk ve svých prvních devíti zápasech v NHL jeden gól dal a na další tři přihrál, což jsou totožné statistiky s těmi, jaké měla současná hvězda Flames Johny Gaudreau ve své první úplné sezoně. Na konci sezony měl pak Gaudreau na svém kontě 64 bodů. Pokud se vedení Flames nerozhodne poslat Tkachuka na farmu po desátém zápase a tím pádem nezačít tak první rok jeho nováčkovské smlouvy, není důvod, aby se šestka letošního draftu k podobným číslům alespoň nepřiblížila.