Většinou vás v naší pravidelné středeční rubrice o NHL upozorňujeme na hráče, kteří se v Daily Fantasy sestavách vyplatí. Je ovšem důležité si také ukázat na hvězdy, které je v tuto chvíli lepší vynechat. Jejich poměr cena/výkon se totiž absolutně nevyplatí. Kdo mezi takové patří?

John Tavares

Klub: New York Islanders
Posledních 5 zápasů: 0+1

Kapitán a vítěz Světového poháru měl slabší Islanders držet nad vodou, ale opak je pravdou. Tavares zůstává výrazně za očekáváním, přestože na ledě je v průměru 20 minut a hraje v první přesilovkové formaci.

Často ho body vyloženě míjí. Tak jako v posledním zápase v Bostonu, kdy jeho křídla řádila – Lee 2+1, Bailey 0+2, a přesto Tavares zůstal bez bodu. Za posledních pět zápasů má bídnou bilanci 0+1. Přitom je stále nejdražším hráčem Islanders.

Taylor Hall

Klub: New Jersey Devils
Posledních 5 zápasů: 0+0

Na začátku sezony to z pohledu Jersey vypadalo na parádní posilu, po svém zranění se ale Hall pořádně zasekl. V posledních pěti zápasech vůbec nebodoval a nasbíral celkem 6 minusových bodů. Na ledě přitom strávil v průměru 21,5 minuty. Nezbývá než doufat, že se kanadský šutér brzy probere, do té doby za něj ale balík určitě utrácet nebudeme.

Patrice Bergeron

Klub: Boston Bruins
Posledních 5 zápasů: 0+1

Dalším velkým zklamáním je elitní centr Bruins Bergeron. Zkušený forvard přitom příliš neboduje po celou sezonu, za 31 zápasů má bilanci 4+5. V posledních pěti zápasech pak připsal jen jednu asistenci. Na ledě je přitom v průměru 21 minut a patří do první přesilovky.

V evropských hernách, kde se nebodují buly či střely na branku, se tak Bergeron absolutně nevyplatí. A jeho kolega Brad Marchand na tom s bilancí 1+1 z posledních pěti duelů není o moc lépe. U něj je ale přece jen větší předpoklad, že se zase vrátí do formy z úvodu sezony.

Corey Perry

Klub: Anaheim Ducks
Posledních 5 zápasů: 1+0

Anaheim má za sebou extrémně těžké období, za 14 dnů odehrál 8 zápasů. V posledních pěti střídali Kačeři porážky a výhry. Jejich elitní střelec Corey Perry ale není ve formě, zaznamenal pouze jednu branku a asistenci nepřidal.

Na to musel trenér Anaheimu zareagovat. Proto Perryho přesunul do druhé přesilovkové formace a snížil mu čas na ledě. Zatímco v celé sezoně má Kanaďan průměr herního času 18,8 minut, v posledních pěti zápasech je to jen 16,9 minut. Z Ducks se tak v tuto chvíli vyplatí jiné koně jako Ryan Kesler či Rickard Rakell.

Jonathan Toews

Klub: Chicago Blackhawks
Posledních 5 zápasů: 0+2

Není tajemstvím, že kapitán Toews nenesl úplně dobře změnu hry Chicaga, které se snažilo hodně inspirovat Pittsburghem. I proto zatím není tak dominantní jako v minulých sezonách. Zkušeného hráče navíc zastavilo zranění a po návratu ještě není v ideální formě.

Toews zaznamenal v posledních pěti zápasech dva body za dvě asistence, na gól už nějakou dobu čeká. V posledním duelu s Ottawou sice hrál přes 24 minut, ale připsal si pouze dva minusové body. Nepochybujeme o tom, že Toews bude zase klíčovým hráčem Chicaga, ale v tuto chvíli bychom preferovali jeho spoluhráče.