Fantasy Premier League: 3 odlišující varianty pro 30. kolo

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Již za několik hodin nás čeká výkop 30. kola Premier League, a proto se ještě pojďme podívat na pár hráčů, kteří mohou vašim sestavám dodat trochu prvku nepředvídatelnosti.

Kamil Grosicki (Hull, 6.4M)

O Grosickim jsem mluvil už v preview a zařadil jsem jej do top voleb Hullu. A zmínit jej musím i jako odlišující variantu. Přestože je Hull na domácím hřišti pod Marcem Silvou silný, hraje o záchranu a West Ham není v dobré formě, spousta hráčů má tendenci kvůli špatným výkonům v průběhu sezóny jeho hráče opomíjet. Ale u polského ofenzivního záložníka by to byla chyba. V posledních 3 zápasech vévodí týmovým statistikám v počtu střel (8) i klíčových přihrávkách (5), ale ještě nevstřelil gól ani neasistoval. Nyní se mu otevírá skvělá příležitost. Za cenu 6.4M stačí vítězství Hullu a asistence, aby dosáhl vynikající value, ale jeho upside je ještě o něco vyšší.

Jermaine Defoe (Sunderland, 6.3M)

Anglický reprezentant se netrefil už ve čtyřech ligových kolech a proti Burnley si nepřipsal ani jednu střelu. Tyto důvody mohou ostatní DFS manažery odradit od jeho draftu a snížit tak jeho procentuální vlastnictví. Naopak gól za reprezentaci a slabší obrana Watfordu (48 inkasovaných gólů) mohou hrát roli v znovuoživení tohoto gólového zabijáka. Jako klíčová postava Sunderlandu nabízí vysoký upside pro GPP turnaje a může sloužit jako klíčové odlišení sestavy, pokud se Sunderland překvapivě urve.

Shane Long (Southampton, 5.4M)

Manolo Gabbiadini je mimo hru a na hrotu útoku se otevírá prostor pro irského útočníka Shanea Longa ve slušném matchupu. Long se letos po většinu sezóny trápí, což vyústilo pouze ve tři starty v základní sestavě po novém roce a celkově ve tři ligové góly. V zápase s Bournemouthem se ovšem ofenzivě Saints otevírá kvalitní matchup, kterého by mohl využít právě rychlonohý Long. Na méně obratnou a často chybující dvojici Cook-Francis by právě jeho rychlost mohla platit. Výhodou je, že s cenou 5.4M neriskujete příliš a k dostatečné value bude stačit asistence. Právě jeho letošní výkony mohou odradit spoustu protihráčů, i když nabízí levného hráče v základní sestavě týmu velkého favorita, a tudíž fantastický potenciál, připočteme-li k tomu ještě fakt, že Long je schopný dvougólového výkonu.