Uplynulé kolo Premier League přineslo prozatím největší počet skvělých fantasy výkonů, když se spousta hráčů zapsalo do statistik více než jednou a navíc jsme byly svědky celkem 8 čistých kont. Kdo zaujal a naopak zklamal se dozvíte v našem pravidelném souhrnu.

Hvězdy kola

Ve formě hrající Tottenham smetl rozdílem třídy West Bromwich (4-0) a kromě gólového přídělu svého soupeře absolutně přestřílel (21-3 na střely). Hlavní měrou se na výsledku podílel Harry Kane, který zaznamenal hattrick a společně s Alonsem je hlavní hvězdou kola. U Tottenhamu nemá význam příliš se rozepisovat, protože analýzu jejich výkonu už udělal můj kolega, na kterou se můžete podívat zde.

Ve skvělém světle se prezentovalo také Stoke, které proti v defenzivě slabému Sunderlandu předvedlo dva skvělé individuální výkony. Po karetním trestu se do hry vrátil Marko Arnautovič a ihned se zapsal do střeleckých listin dvěma zásahy a ve skvělých výkonech pokračuje po Vánocích také Peter Crouch. Zkušený útočník si připsal jeden gól a jednu asistenci a za svou nízkou cenovku 5.1M patřil ke skvělým value play kola. Dalším důležitým zjištěním tohoto zápasu je opravdu děravá obrana Sunderlandu, která postrádá několik stabilních hráčů (Koné, Ndong) a patří mezi současné nejlepší matchupy.

Hull dokázal výborně využít velkých ztrát v obraně Bournemouthu a připisuje si další zajímavý výsledek na začátku trenérského působení Marca Silvy. V tomto zápase exceloval především uzdravený Abel Hernandez, který vstřelil dva góly. Pro mnoho fanoušků Tygrů přinesl Marco Silva naději, že by záchrana nemusela být nereálná a momentálně se Hull jeví slušně s potenciálem draftu do dalších zápasů. Především zmíněný Hernandez (3 góly ve 2 zápasech po návratu na hřiště) a nejlepší hráč týmu Snodgrass by mohli být využíváni v DFS i v dalších zápasech.

Kvalitní střela, dobrý centr, silný klub s pravidelným přísunem čistých kont a pozice opravňující často vyrážet do ofenzivy. To jsou důvody, které dělají z Marcose Alonsa v letošní sezóně obránce s největším upside potenciálem. A brilantně to ukázal proti Leicesteru. Jeho dva góly a čisté konto mu přineslo celkem 20 fantasy bodů a jednoznačně získal nejvíce bodů ze všech hráčů kola. Na svém kontě má letos již 3 góly a 2 asistence, a protože jsme teprve v polovině soutěže, celková bilance se může ještě zdvojnásobit.

Zklamání kola

Manchester City pokračuje ve svých matných výkonech a debakl na půdě Evertonu nepřidá na sebedůvěře. Claudio Bravo si za celý zápas nepřipsal ani jeden úspěšný zákrok, přesto musel míč čtyřikrát lovit ze sítě a jeho koupě se čím dál více začíná jevit jako velký propadák. City se nyní propadli až na páté místo se ztrátou deseti bodů na vedoucí Chelsea a ještě více se tato ztráta může prohloubit po příštím kole, kdy nastoupí proti rozjetému Tottenhamu. Momentálně není v týmu ani jeden hráč, který by stál za draft v dalších kolech.

Přestože Southampton prohrál na půdě Burnley a nevstřelil gól, nepovažoval bych toto jako nějaké zklamání kola, protože jak víme, Burnley patří na svém hřišti mezi nejlepší mužstva soutěže (analýza zde). Zklamáním bych nazval celou jejich formu posledních týdnů, když nedokázali získat ani bod z posledních čtyř zápasů a vstřelili pouze 2 góly. Saints jsou momentálně ve slušné krizi a jejich draft je do dalších zápasů veliký risk.

Koho sledovat

Před zápasem West Hamu visela otázka nad tím, jak si tým povede bez Dimitriho Payeta, který požádal klub o přestup. Nakonec na sebe veškerou pozornost strhl Michail Antonio a se třemi asistencemi dokonale nahradil hlavního týmového špílmachra. S touto bilancí by klidně mohl být zařazen mezi hvězdy kola, ale pro jeho potenciál do dalších zápasů ho řadím mezi hráče, které nadále sledovat. Vypadá to, že Payet nakonec z týmu odejde a Antonio se jeví jako jeden z možných hráčů, kteří by na sebe mohli převzít ještě větší zodpovědnost za ofenzivu týmu.