Fantasy Premier League: Top 5 hráčů mimo radar za málo peněz

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Toto kolo Premier League nabízí větší množství levnějších hráčů, i těch kteří patří mezi užší fantasy špičku (např. Payet, Mahrez, Alli a další), díky nastávajícím horším matchupům. Tyto hráče všichni dobře známe a je tedy na vašem rozhodnutí, jestli s nimi chcete riskovat v horších zápasech na prosazení a spíše se podívám na hráče, kteří mohou být trochu mimo radar a nabídnout vám za nízké peníze také potenciál odlišení sestavy.

Michael Keane (Burnley) – 4.8M

Burnley je na domácím stadionu tvrdým protivníkem a proti Bournemouthu má slušnou šanci ukončit 3 zápasovou sérii porážek. Michael Keane je nezpochybnitelnou oporou zadních řad nováčka a navrch přidává útočný potenciál při standardních situacích. Tento zápas je ideální příležitostí pro akumulaci bodů za čisté konto i vstřelenou branku.

Patrick Van Aanholt (Sunderland) – 5.9M

Sunderland se v posledních týdnech herně a také výsledkově zvedl a o víkendu bude chtít tuto vzestupnou formu potvrdit v zápase se Swansea. Velšský celek je nejhůře bránícím týmem soutěže a Van Aanholt se velice rád vydává na ataky soupeřových brankářů. V týmu Black Cats je třetí nejproduktivnější muž (2G+1A) a proti Swans má skvělou příležitost tyto statistiky rozšířit. Jako bonus je dobrá defenzivní hra Sunderlandu na venkovních hřištích, kterou jsem již rozebíral v preview.

Ryan Fraser (Bournemouth) – 5.5M

Mladý Ryan Fraser se stal v minulém kole hlavní hvězdou svého týmu, když se stal jako střídající hráč hlavním pilířem nečekaného obratu a vítězství nad Liverpoolem. Po svém příchodu na hřiště vybojoval penaltu, vstřelil gól a přidal asistenci a proti Burnley se čeká jeho start v základní sestavě. Přestože Burnley bude těžký protivník, za cenu 5.5M jeho draftem příliš neriskujete a už jen zisk asistence vám získá potřebnou value na jeho zaplacení.

Isaac Success (Watford) – 5.7M

Na závěr přidávám dvojici hráčů, jejichž start od první minuty není jistý, ale mohou dostat šanci a přinést nějaké fantasy body. Watford bude postrádat Roberta Pereyru (karetní trest) a Isaac Success je jednou z možných variant pro jeho nahrazení v základní sestavě. Hlavní důvod, proč se mi líbí jeho draft je zařazení mezi záložníky, přestože bude nastupovat hodně vepředu a měl by být hlavní gólovou hrozbou pro obranu Evertonu (po Deeneym). Pokud se mu podaří skórovat, pak díky vyššímu zhodnocení gólu záložníka dosáhnete mnohem vyšší value než s útočníkem.

Enner Valencia (Everton) – 5.9M

Druhým mužem, jehož start není jistý je Enner Valencia. Když se v minulém zápase zranil Yannick Bolasie, Valencia byl právě tím hráčem, který jej vystřídal a dá se očekávat, že jej nahradí i zítra. Valencia sice nepatří mezi nejproduktivnější hráče, ale při zranění Bolasieho má šanci si říci o větší herní vytížení a určitě nebude postrádat motivaci. Jeho draftem se můžete zkusit odlišit a neubrat svému budgetu příliš velkou částku. Výhodou u obou jmenovaných je, že budeme před uzavřením sestav znát informaci, zda-li nastoupí, takže se podle toho můžeme zařídit.