Fantasy Premier League: Co ukázal FA Cup (Sobota)

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

De Bruyne na ústupu

Již v pátek odehrál své utkání FA Cupu Manchester City a v souboji s West Hamem se příliš nenadřel – po vítězství 5-0 postoupil do dalšího kola. Přestože Manchester nastřílel pět gólů, ani na jednom se nepodílel Kevin De Bruyne. Jeho výkony pod Guardiolou nejsou zatím z pohledu fantasy příliš oslňující, pokud jej porovnáme s jeho cenou před každým kolem. Letos si v Premier League připsal pouze 2 góly a jen v jediném letošním utkání měl bilanci 1G+1A. Belgičan každé kolo patří mezi nejdražší varianty v záloze a jeho fantasy produkce není schopna tuto cenu pokrýt. Dokud neuvidíme změnu, je lepší se belgickému reprezentantovi vyhnout.

Dvougólový Rashford, zraněný Rojo

I druhý klub z Manchesteru si hladce poradil se svým soupeřem. United porazili 4-0 druholigový Reading i bez odpočívajících Ibrahimoviče a Pogby. Hvězdou utkání byl Marcus Rashford, který vstřelil 2 góly a byl vyhlášen hvězdou utkání. Přestože v posledním ligovém utkání s West Hamem byl po svém nástupu na hřiště hlavním strůjcem vítězství a nyní dal dva góly, v dalším utkání proti Liverpoolu je jeho start nejistý. Rashford má nyní formu, a pokud by nastoupil, i proti Liverpoolu by mohl být dobrou volbou, ale Mourinho je při výběru základní jedenáctky hodně nevyzpytatelný.

Zápas s Liverpoolem pak pravděpodobně nestihne Marcos Rojo, který musel z pohárového utkání odstoupit z důvodu svalového zranění a čeká jej podrobné vyšetření.

Silva porazil Clementa v souboji debutujících manažerů

Zápas mezi Hullem a Swansea nabídl souboj dvou manažerů, kteří si odbyli svou premiéru na lavičkách týmů bojujících o záchranu. Hullu chybělo několik stabilních hráčů základní sestavy, vč. Elmohamadyho, který již odcestoval na Africký pohár, ale největší zprávou byl návrat útočníka Abela Hernandeze. Swansea neudělalo žádné výraznější změny a všichni důležití hráči byly zapojeni do utkání. Pro fantasy hráče je nejvýznamnější zprávou právě návrat Hernandeze, který nakonec vstřelil rozhodující gól utkání a měl by převzít hlavní odpovědnost za útok svého týmu.

Leicester otočil zápas s Evertonem

Další souboj prvoligových týmů ukázal hodně zajímavého v týmu úřadujícího mistra. Leicester již do zápasu nastoupil bez Amarteye, Slimaniho a Mahreze, kteří jsou na Africkém poháru a stále také bez distancovaného Vardyho. I přesto ukázal vnitřní sílu a otočil utkání dvěmi góly Ahmeda Musy. Lišky předvedli výkon a touhu po vítězství, kterou známe z loňské sezóny a dali alespoň malý důvod je v dalších utkáních sledovat. Za sledování stojí záložní formace, kde poprvé nastoupila nová posila Wilfred Ndidi a společně s Drinkwaterem a Mendym předvedli slušný výkon.

Allardyce stále čeká na první vítězství na lavičce Crystal Palace

Orli pouze remizovali 0-0 s třetiligovým Boltonem a od nástupu Allardyce se jejich výkony příliš nezvedly. Dvě porážky, dvě remízy a pouze dva vstřelené góly – to je Allardyceova bilance po nástupu ke kormidlu. Vedení si určitě slibovalo výkonnostní vzestup, ale ten se zatím nekoná a Crystal Palace se nejeví jako ideální fantasy volba do dalších kol.

Giroud a Phillips protahují své série

Oba dva hráči za sebou mají skvělé vánoční období (umístili se v top 3 ve svých kategoriích – podívat se na jejich výkony můžete zde) a ve včerejších utkáních poháru na tyto výkony navázali. Matt Phillips vstřelil gól a prodloužil svou sérii se ziskem gólu nebo asistence již na třetí utkání v řadě. Olivier Giroud pak rozhodl svým gólem o postupu Arsenalu a svou sérii protáhl dokonce na čtvrté utkání v řadě. V dalším kole čeká Arsenal výborný matchup se Swansea a Giroud ve své formě bude patřit mezi nejzajímavější volby kola mezi útočníky.