Fantasy Premier League: Vánoční souhrn

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Jak je již tradicí, vánoční čas patří v Anglii fotbalu a my jsme tak mohli během volna odehrát spousty turnajů ve fantasy Premier League. Protože v tak náročném programu nešlo rozebírat každé kolo zvlášť, připravili jsme pro vás velký souhrn za celé období, ve kterém jsme se podívali na nejlepší výkony ze všech řad (útočníci, záložníci, obránci). Vynechali jsme pouze brankáře, protože jejich fantasy výkonnost závisí na všech dostupných hernách hlavně na čistých kontech a bylo by tedy zbytečné se rozepisovat pouze o této jediné kategorii.

Top 5+1 nejlepších útočníků

Hráč Klub Góly Asistence Fantasy body*
1. Zlatan Ibrahimovič Manchester United 2 3 29
2. Olivier Giroud Arsenal 3 2 28
3. Andre Gray Burnley 4 0 23
4. Harry Kane Tottenham 3 1 22
5. Romelu Lukaku Everton 2 1 22
6. Peter Crouch Stoke 2 1 18

Skupinu nejlepších fantasy útočníků vede Zlatan Ibrahimovič a pro nikoho z nás to nebude velké překvapení. Za tři zápasy si připsal celkem 29 fantasy bodů a ze všech hráčů předvedl také nejstabilnější formu (14+7+8 fantasy bodů). Švédský útočník předváděl výborné výkony už před Vánoci a momentálně není v Premier League mezi útočníky větší ofenzivní jistoty. Ihned za ním se umístil kanonýr Arsenalu Olivier Giroud, jenž zaostal pouze o jeden fantasy bod, a také předvedl stabilní formu (7+8+13 fantasy bodů). Francouz se během Vánoc vrátil zpátky do základní sestavy a pro svůj tým odvádí výborné služby.

Na třetí pozici se umístil Andre Gray, který zaujal především svým hattrickem do sítě Sunderlandu. Tento výkon mu vynesl najednou 15 fantasy bodů a zajistil mu tak hlavní přísun z jeho celkových 23 bodů. Gray je výbornou ukázkou dobré GPP volby – nelze od něj očekávat stabilní výkony, protože často se svým klubem nastoupí proti lepším soupeřům, ale v dobrých matchupech je schopen předvést nadstandardní výkon a přinést vaší fantasy sestavě rozdílový výkon.

Jako překvapení jsem vybral útočníka Stoke Petera Crouche. Anglický veterán se v posledních třech zápasech (x LIV, CHE, WAT) dostal pokaždé do základní sestavy a manažeru Hughesovi se tento tah vyplatil. Crouch si připsal 2 góly a 1 asistenci, což společně s týmovými výkony stačilo na 18 fantasy bodů a mezi útočníky patřil mezi největší překvapení vánočního období. Vzhledem k jeho formě a nejbližšímu kvalitnímu zápasu se Sunderlandem může být dobrou volbou i nadále.

Top 5+1 nejlepších záložníků

Hráč Klub Góly Asistence Fantasy body*
1. Dele Alli Tottenham 6 0 40
2. Christian Eriksen Tottenham 0 4 25
3. Matt Phillips WBA 1 3 24
4. Willian Chelsea 2 0 18
5. Cesc Fabregas Chelsea 0 3 18
6. Robert Snodgrass Hull 2 0 17

Mezi záložníky je situace jednoznačná. Dele Alli, jak jej známe z minulé sezóny je zpátky. Nebo alespoň o Vánocích byl. Mladý záložník se stal s 6 góly nejlepším střelcem uplynulého období a v každém z těchto utkání se zapsal na listinu střelců dvakrát, což mu nakonec vyneslo úžasných 40 fantasy bodů. Nikdo další se mu ani zblízka nepřiblížil. V nejlepší pětici záložníků najdeme ještě dalšího člena Spurs, kterým je Christian Eriksen. Dánský středopolař má na svém kontě 4 asistence (3 oficiální, 1 fantasy asistenci dle pravidel herny Fanteam) a s 25 fantasy body obsadil druhé místo. Umístění tří útočných hráčů Spurs mezi nejlepšími pěti záložníky a útočníky svědčí o tom, v jak dobré formě se Kohouti o Vánocích nacházeli a své momentum si budou chtít přenést i do dalšího kola proti WBA.

V týmu jejich následujícího soupeře najdeme třetího nejlepšího záložníka – Matta Phillipse. Vedení odvedlo výbornou práci, když jej letos v létě přivedlo do týmu. Phillips se stal při zranění Nacera Chadliho hlavním tahounem týmu a i po jeho návratu do sestavy nepolevuje ve výkonech a svého spoluhráče zastiňuje. Letos už má na kontě 4 góly a 8 asistencí a je nejzajímavějším fantasy hráčem svého týmu.

Jako hráče, který se nevlezl do nejlepší pětice, ale svými výkony zaujal jsem vybral Roberta Snodgrasse. Skotský záložník je jedním z mála světlých bodů v týmu Hullu, a kdyby nebylo jeho, Hull by dnes neměl ani svých 13 bodů. Ve vánočním období si Snodgrass připsal 2 góly a celkem vydoloval, i přes remízu a dvě porážky, krásných 17 fantasy bodů. Dohromady má letos bilanci 7G+2A a osobně se tak podílel na 52,9% všech vstřelených gólů svého týmu.

Jak se dařilo obráncům

Mezi obránci bohužel nenajdeme tolik zajímavých výkonů, které by stály za zmínku, ale výjimku tvoří dvojice levých beků – Leighton Baines a Charlie Daniels. Oba dva hráči již mnohokrát potvrdili své ofenzivní kvality a toto období je zastihlo ve skvělé formě. Baines si připsal gól a asistenci a společně s dvěmi čistými konty svého Evertonu získal skvělých 27 fantasy bodů.

Ještě o něco lépe si v ofenzivě vedl Charlie Daniels, který si připsal gól a dvě asistence. Oproti Bainesovi však získal se svým Bournemouthem pouze jedno čisté konto a měl horší výsledky, kterého ve finále stály některé další body a nakonec zakončil Vánoce s 20 fantasy body.