Arsenal – Hull

Arsenal

Hull

Šance na výhru Šance na výhru
75.7% 9.9%
V R V V P P R P V P R V
14-5-5 5-5-14
Střely/záp Střely na bránu/záp Čistá konta Střely/záp Střely na bránu/záp Čistá konta
15.5 5.3 7 10.2 3.5 3

Úvodní zápas kola mezi sebe postaví dva týmy z obou konců tabulky, z rozdílnou formou. Arsenal je sice v té lepší pozici na čtvrtém místě, ale poslední dva zápasy se mu hrubě nevydařili – prohrál doma s Watfordem a venku s Chelsea. Naopak Hull si v posledních dvou zápasech připsal vysoce ceněný skalp Liverpoolu a také kvalitní remízu s Manchesterem United. I přes tyto výsledky půjde do zápasu jako veliký favorit Arsenal a bylo by překvapením, kdyby zápas nevyhrál. Cenovky jeho hráčů jsou přímo uměrné matchupu, takže patří k nejvyšším z celého kola. I přes 17.5M cenovku u Alexise, jeho draft v cash game stále dává smysl, protože patří mezi nejstabilnější hráče ligy. Z dalších variant stojí za to vypíchnout dvojici, u které není jisté místo v základní sestavě, ale pokud se objeví, budou patřit mezi must play. Útočník Danny Welbeck je skvělým pickem pro turnaje, protože nabízí vysoký upside potenciál a v dobrém matchupu je jeho cena oproti ostatním spoluhráčům podhodnocena. Dalším hráčem, nebo spíše brankářem, je David Ospina. Média spekulují, že by se toto kolo mohl objevit namísto Petra Čecha, a pokud se tak stane, za 7.7M bude skvělou value play vašich sestav. Sestavy budeme před výkopem znát, takže není problém reagovat. U Hullu se nedá očekávat, že Arsenalu nasází hodně gólů, a proto bych z jeho týmu zvažoval pouze Eldina Jakupoviče, který předvedl po příchodu Marca Silvy, že umí vychytat svého soupeře a být levnou a nečekanou volbou. V zápase si může připsat více zákroků a získat tak value, i když neudrží čisté konto.

Arsenal

Top varianty: David Ospina (7.7M) – pokud nastoupí, Alexis Sanchez (17.7M) – cash game, Danny Welbeck (10.6M) – GPP
Stojí za zvážení: Olivier Giroud (12.8M), Alex Iwobi (11.2M) – GPP, Alexis Sanchez (17.7M) – GPP

Hull

Top varianty:
Stojí za zvážení: Eldin Jakupovič (2.3M) – GPP

Manchester United – Watford

Manchester United

Watford

Šance na výhru Šance na výhru
77.5% 8.4%
V V R R R V P P R R V V
12-9-3 8-6-10
Střely/záp Střely na bránu/záp Čistá konta Střely/záp Střely na bránu/záp Čistá konta
17 6.1 9 10.9 3.9 4

United jsou již 15 zápasů v lize neporaženi a na první pohled by měl zápas s Watfordem představovat snadný úlovek. Ale nemusí to být tak snadné, jak to vypadá. Watford se po sérii špatných výsledků zvedl vítězstvím nad Arsenalem, který zopakoval v posledním kole s Burnley. Jejich nově složená ofenziva nevypadá špatně, a především M`Baye Niang, autor gólu a asistence proti Burnley, vypadá jako možný kandidát pro draft v GPP turnajích. Pokud budete hledat volbu pro cash game, pak určitě jděte po hráčích United, v čele se Zlatanem Ibrahimovičem, který je neotřesitelnou cash game top volbou, i přes vysokou cenovku a nemusíme se bát, že by jej Mou posadil. V turnajích naopak trochu risknout můžeme, a tak bych se nebál hrát s Henrikhem Mkhitaryanem, který je v současné chvíli ve výborné formě, kterou potvrdil gólem a asistencí proti Leicesteru.

Manchester United

Top varianty: Zlatan Ibrahimovič (17.5M) – cash game, Henrikh Mkhitaryan (14.2M)
Stojí za zvážení: Marcus Rashford (12.1M) – GPP, Zlatan Ibrahimovič (17.5M) – GPP, Juan Mata (12.1M) – GPP

Watford

Top varianty:
Stojí za zvážení: Troy Deeney (3.7M), M`Baye Niang (3.5M) – oba GPP

West Ham – West Bromwich

West Ham

West Bromwich

Šance na výhru Šance na výhru
43.7% 28.7%
P P V V P V V V P V R V
9-4-11 10-6-8
Střely/záp Střely na bránu/záp Čistá konta Střely/záp Střely na bránu/záp Čistá konta
13.3 3.4 6 10.4 3.3 5

Dle předpokladů by nás měl čekat na Olympijském stadioně vyrovnaný zápas, protože se utkají dva kluby v podobné formě a na podobné úrovni. V tabulce se nacházejí ihned vedle sebe a dělí je pouze 5 bodů, které jsou způsobeny horší formou WHU ze začátku sezóny. Pokud bych měl někoho mírněji favorizovat, přikloním se na stranu Kladivářů, protože WBA se v posledních šesti zápasech venku příliš nedaří. Dokázali zvítězit pouze v jediném utkání a proti zlepšenému West Hamu budou mít složité tuto bilanci napravit. Toto utkání není ideální volbou pro hráče do cash game, a proto bych se zaměřil pouze na hráče vhodných do GPP. Jedním z nich je Michail Antonio, který nabízí přesně ten boom or bust potenciál ideální v GPP. Podobnými hráči jsou také jeho spoluhráči Andy Carroll a Robert Snodgrass. V dresu WBA se v posledním kole konečně bodově prosadil Nacer Chadli, jemuž to trvalo dlouhých 14 zápasů a mohl by nastartovat nějakou úspěšnější šňůru. Zapomínat se nesmí ani na Rondona s Phillipsem, kteří jsou ale momentálně v útlumu a proto se hodí pouze do GPP turnajů.

West Ham

Top varianty: Michail Antonio (9.7M) – GPP
Stojí za zvážení: Andy Carroll (8.8M), Robert Snodgrass (7.7M) – oba GPP

West Bromwich

Top varianty: Nacer Chadli (4.7M) – GPP
Stojí za zvážení: Salomon Rondón (6.8M), Matt Phillips (6.2M) – oba GPP

Middlesbrough – Everton

Middlesbrough

Everton

Šance na výhru Šance na výhru
25.7% 46.9%
P R R P R P R V V V R V
4-9-11 11-7-6
Střely/záp Střely na bránu/záp Čistá konta Střely/záp Střely na bránu/záp Čistá konta
9 2.3 7 13.1 5.1 7

Do zápasu s Middlesbrough nastoupí Everton ve skvělé formě. V lize neprohrál již 7 zápasů a naposledy nadělil Bournemouthu 6 gólů. Zcela opačná situace panuje v Middlesbrough, které pro změnu 7 zápasů nevyhrálo a patří do šestice klubů, kteří jsou nejvíce ohroženi sestupem. Hráči Evertonu jsou ve formě, o tom není pochyb, ale bohužel nelze předpokládat podobnou přestřelku jako s Bournemouthem. Boro, přestože je na spodku tabulky nepatří mezi lehce překonatelná mužstva a Evertonu bude scházet domácí prostředí, ve kterém jsou nejsilnější. Pokud se podíváme na jejich hráče, jako první uvidíme Romela Lukaka – belgický reprezentant patří mezi výborné hráče do GPP, ale letos přicházejí jeho góly v etapách a hodně často dokáže držet sérii, takže by mohl být ideální volbou také do cash game. Z dalších hráčů je potřeba zvážit ještě Rosse Barkleyho a nebo nejofenzivnější dvojku obránců Seamuse Colemana a Leightona Bainese, kteří mají dobré šance také na čisté konto. V týmu Middlesbrough se hledá o něco hůře, protože jejich obránci mají těžký matchup a vepředu jsou zase hodně bezzubí. Pokud bych měl někoho doporučit, pak jedině Alvara Negreda, který je levnou útočnou variantou do GPP.

Middlesbrough

Top varianty:
Stojí za zvážení: Alvaro Negredo (Middlesbrough) – GPP

Everton

Top varianty: Romelu Lukaku (9.8M)
Stojí za zvážení: Ross Barkley (7.3M) – GPP, Seamus Coleman (6.5M), Leighton Baines (5.7M) – GPP i Cash game

Stoke – Crystal Palace

Stoke

Crystal Palace

Šance na výhru Šance na výhru
48.1% 25%
P V V R R P P P P P V P
7-8-9 5-4-15
Střely/záp Střely na bránu/záp Čistá konta Střely/záp Střely na bránu/záp Čistá konta
11.5 3.8 6 12.2 4 2

Další vyrovnaný zápas, který těžko předpovídat. Stejně jako u zápasu WHU-WBA si nemyslím, že se jedná o dobrý zápas pro výběr hráčů do cash game. Stoke se nachází v mírném útlumu, když v posledních třech zápasech nevyhrál (0-2-1) a vstřelil jen dva góly. To Crystal Palace je písnička sama o sobě. Po čistém kontě a sympatickém vítězství ze hřiště Bournemouthu přijde totální domácí selhání se Sunderlandem (0-4) a jakákoli představa o vybřednutí ze sestupových příček vzala okamžitě za své. Budu se opakovat, ale stále si myslím, že kvalita kádru je výše, než současné postavení, jen je potřeba začít sbírat body a nedělat stupidní chyby. Proto se mi líbí využití hráčů Orlů v GPP turnajích. Christian Benteke, Wilfried Zaha nebo Patrick van Aanholt jsou hráči spadající do kategorie boom or bust a v GPP jsou schopni udělat rozdílový výkon. V dresu můžeme stejný potenciál očekávat od Marka Arnautoviče nebo Petera Crouche a jejich draft bude také ospravednitelnou volbou v turnajích.

Stoke

Top varianty:
Stojí za zvážení: Marko Arnautovič (8.3M), Peter Crouch (8.7M) – oba GPP

Crystal Palace

Top varianty: Christian Benteke (6.8M) – GPP
Stojí za zvážení: Wilfried Zaha (6.2M), Patrick van Aanholt (4.8M) – oba GPP

Sunderland – Southampton

Sunderland

Southampton

Šance na výhru Šance na výhru
26% 47.6%
P R P P R V P P P V P P
5-4-15 7-6-11
Střely/záp Střely na bránu/záp Čistá konta Střely/záp Střely na bránu/záp Čistá konta
9.7 3 4 15.1 4.8 8

Ani jeden z týmů nepatří v současné chvíli mezi týmy ve formě. U Sunderlandu platí, že ve formě není prakticky vůbec a pouze občas překvapí, tak jako v minulém utkání. Naopak Southampton kvalitou kádru svého víkendového soupeře jasně převyšuje, ale nyní se mu nedaří. Z posledních 6 utkání zvítězil pouze jednou a všechno ostatní prohrál. V tomto zápase potřebuje kriticky bodovat a já se přikláním na jeho stranu. Sunderland sice naposledy překvapil, ale proti stejně nevyrovnanému soupeři. V dresu Saints se ve svém prvním utkání trefila nová italská posila Manolo Gabbiadini a důležitost jeho příchodu se může ve zbytku sezóny ukázat. Italský snajpr patřil v Itálii ke slušným kanonýrům a osobně jej proti Sunderlandu hodně favorizuji. Pokud budete chtít překvapit obránce ze Sunderlandu a doporučil bych Briana Ovieda, novou posilu z Evertonu, který je schopen zaútočit a přidat ofenzivní fantasy body.

Sunderland

Top varianty: Jermain Defoe (7M)
Stojí za zvážení: Brian Oviedo (3.5M) – GPP

Southampton

Top varianty: Manolo Gabbiadini (7.7M) – GPP
Stojí za zvážení: Nathan Redmond (6.9M), Ryan Bertrand (5.8M), Cedric Soares (5.6M) – všichni GPP

Liverpool – Tottenham

Liverpool

Tottenham

Šance na výhru Šance na výhru
43.7% 28.9%
V R R P R P V V V R R V
13-7-4 14-8-2
Střely/záp Střely na bránu/záp Čistá konta Střely/záp Střely na bránu/záp Čistá konta
17.1 6.2 6 17.5 6 11

Šlágr kola se odehraje na Anfieldu. Liverpool je v děsivé krizi, která zahrnuje pouze jedno jediné vítězství v roce 2017 a dokonce žádné v Premier League. To je 5 zápasů bez vítězství a tvrdý souboj proti Spurs, který je naopak na vrcholu své formy. Tým Mauricia Pocchettina neprohrál 9 ligových zápasů v řadě (7-2-0) a nic na tom nebude chtít měnit ani teď. V rámci cash game jsou lepší volbou ve formě hrající hráči Spurs, Harry Kane, Dele Alli nebo Christian Eriksen, ale do turnajů bych se nebál postavit některého z ofenzivních hráčů Liverpoolu. Spousta fantasy hráčů se bude bát zařadit mimo formu hrajícího Coutinha nebo Maného, ale stále to jsou hráči s mimořádně vysokým upside potenciálem, kteří mohou výrazně odlišit vaši sestavu, pokud se jim podaří protrhnout nepříznivou sérii.

Liverpool

Top varianty:
Stojí za zvážení: Sadio Mané (10.5M), Adam Lallana (9.6M), Roberto Firmino (9.1M), Philippe Coutinho (8.9M) – všichni pouze GPP

Tottenham

Top varianty: Harry Kane (8.5M) – cash i GPP
Stojí za zvážení: Dele Alli (7.7M), Christian Eriksen (7.1M) – cash i GPP

Burnley – Chelsea

Burnley

Chelsea

Šance na výhru Šance na výhru
12.8% 68.7%
V P V P V P V P V V R V
9-2-13 19-2-3
Střely/záp Střely na bránu/záp Čistá konta Střely/záp Střely na bránu/záp Čistá konta
10.3 3.4 6 9.4 5.2 13

Chelsea míří za titulem a pravděpodobně nic jí v tom nemůže zabránit. Jejich tým je sehraný, prakticky neustále nastupuje ve stejném složení, a i když se tolik nedaří, svého soupeře přehraje takticky nebo s pomoci trochy štěstí. Z fantasy pohledu se mi však toto utkání pro draft hráčů Blues příliš nelíbí. Burnley je doma velmi silné (lépe na tom jsou pouze týmy Tottenhamu a právě Chelsea) – na Turf Moor sbírá body a nedostává góly, a Chelsea na druhou stranu v utkáních venku proti hodně zalezlému soupeři nedává příliš gólů, letos maximálně dva. Proto bych z Chelsea raději volil defenzivní hráče, kteří nabízí potřebnou jistotu pro cash game, v čele s Marcosem Alonsem. Pokud byste hledali levnou odlišující variantu, tak v Burnley najdeme André Graye, který umí i proti silnějším soupeřům skórovat a za 4.6M získat skvělou value.

Burnley

Top varianty:
Stojí za zvážení: Andre Gray (4.6M) – GPP

Chelsea

Top varianty: Marcos Alonso (9.8M), David Luiz (8.9M), Cesar Azpilicueta (9.3M), Diego Costa (15.2M) – všichni cash game
Stojí za zvážení: Eden Hazard (13.8M) – cash game

Swansea – Leicester

Swansea

Leicester

Šance na výhru Šance na výhru
40.1% 31.5%
P V P V V P V R P P P P
6-3-15 5-6-13
Střely/záp Střely na bránu/záp Čistá konta Střely/záp Střely na bránu/záp Čistá konta
11 4.1 3 11 3.3 5

Vynikající matchup čeká Swansea, které se pod novým manažerem výrazně zvedlo. Naopak pro Leicester to vypadá kolo od kola hůře. Jejich hráči na hřišti působí unaveným dojmem bez zájmu a Claudio Ranieri nemá dostatečně kvalitní kádr na lavičce, aby hráče posadil. Velký problém je pak obrana, ve které chybují loni excelentní Huth s Morganem a bohužel, ani útok týmu nepomáhá. V roce 2017 se Leicester v lize ještě netrefil a vzhledem k jejich hrozné venkovní formě (druhý nejhorší tým, pouze 3 body, žádná výhra) se nedá předpokládat nějaká náprava již v následujícím kole. V dresu Swansea se jako tradičně hodně dobře jeví picky Gylfiho Sigurdssona a Fernanda Llorenteho, kteří mohou být dobrou volbou v cash game i GPP. Z těch méně obvyklých variant můžeme zvažovat také obránce Olssona a Mawsona, kteří kromě skvělého matchupu do obrany mohou nabídnout také ofenzivní potenciál. V dresu Leicesteru je těžké ukázat skoro na kohokoliv, protože jsou opravdu v tragické formě, a pokud někoho zvolíte, tak jedině jako turnajovou volbu.

Swansea

Top varianty: Gylfi Sigurdsson (7.7M) – cash i GPP, Fernando Llorente – GPP
Stojí za zvážení: Alfie Mawson (4.9M), Martin Olsson (4.6M) – oba GPP

Leicester

Top varianty:
Stojí za zvážení:

Bournemouth – Manchester City

Bournemouth

Manchester City

Šance na výhru Šance na výhru
15.8% 65.4%
V R P R P P P V P R V V
7-5-12 15-4-5
Střely/záp Střely na bránu/záp Čistá konta Střely/záp Střely na bránu/záp Čistá konta
11.9 4.3 6 16 5.4 5

Pravděpodobně nejlepší matchup celého kola, čeká na hostující Manchester City. Vypadá to, že Pep Guardiola konečně našel svou výherní sestavu v čele s Gabrielem Jesusem. Tento mladý brazilec prožívá skvělý start do svého působení v Manchesteru a jeho bilance 3 góly a 1 asistence ve 3 zápasech hovoří za vše. Bournemouth je v opačných problémech. Po odchodu Nathana Akého zpět do Chelsea se tým v obraně trápí, a vedení nezareagovalo v lednu posílením, což se nyní ukazuje jako zásadní chyba. Cherries nevyhráli posledních 5 zápasů a hlavně dostali 16 gólů! Jejich forma dělá z jejich soupeře ideální variantu pro stacking útoku a určitě bych se nebál tuto taktiku v následujícím kole použít. Trojice Jesus/Sané/Bruyne vypadá velmi lákavě.

Bournemouth

Top varianty:
Stojí za zvážení:

Manchester City

Top varianty: Gabriel Jesus (13.8M), Kevin de Bruyne (13.6M) – cash i GPP, Leroy Sané (9.2M) – GPP
Stojí za zvážení: Pablo Caballero (8.1M), Sergio Aguero (12.4) – pokud nastoupí/oba cash i GPP, Raheem Sterling (13.4M) – GPP