Fantasy Premier League: Warm-up 28. kola

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Před sebou máme další kolo fantasy Premier League, ale tentokrát  zkrácené. Čekají nás pouze 4 zápasy, protože zbytek kola byl přeložen z důvodu konání zápasů FA Cupu. U nás ovšem žádné změny nejsou, takže si všechny zápasy rozebereme a podíváme na ty nejzajímavější hráče pro draft.

Everton – West Bromwich

Everton

West Bromwich

Šance na výhru Šance na výhru
59.4% 17.6%
V R V R V P V R V R V P
12-8-7 11-7-9
Střely/záp Držení míče% Čistá konta Střely/záp Držení míče% Čistá konta
12.9 50.4 9 10.4 41.0 5

Oba dva týmy budou do zápasu vstupovat se stejnou bilancí z posledních 6 zápasů, ale v lepší situaci se mohou nacházet domácí. Jejich postavení stále dává naději na šesté místo, na které nyní ztrácí 5 bodů a boj o evropské poháry je stále dostatečnou motivací. Naopak West Bromwich má v podstatě splněno a ve zbytku sezóny může polevit na koncentraci. Jejich poslední ztráta s Crystal Palace na domácím stadionu byla určitě zklamáním a ani v tomto utkání nevěřím v bodový zisk. Everton a jeho hráči se pak jeví jako dobré volby do DFS. Protože nás čeká málo zápasů, bude náročnější najít hráče, kteří odliší naše sestavy, a proto bych se nebál podívat na mladého Toma Daviese. Davies nastoupil proti Tottenhamu na ofenzivnější pozici pod útočníkem, a přestože nepředvedl dobrý výkon, v letošní sezóně již ukázal potenciál a proti WBA má slušnou šanci jej opět ukázat. Jeho nízká cena navíc ušetří peníze v rozpočtu.

Everton

Top volby: Seamus Coleman (8.3M), Leighton Baines (7.2M), Romelu Lukaku (12.4M)
Stojí za zvážení: Ross Barkley (9.7M), Tom Davies (5.9M)

West Bromwich

Top volby: –
Stojí za zvážení: Gareth McAuley (3.9M)

Hull – Swansea

Hull

Swansea

Šance na výhru Šance na výhru
39.1% 33.2%
P R V P R P V V P V P V
5-6-16 8-3-16
Střely/záp Držení míče% Čistá konta Střely/záp Držení míče% Čistá konta
10.3 46.3 3 11.2 48.2 4

Klíčový souboj pro oba dva týmy. Hull ztrácí 4 body na Crystal Palace, které drží poslední nesestupovou pozici a již 6 bodů na svého nynějšího soupeře ze Swansea. Toto utkání bude mít s velkou pravděpodobností zásadní vliv na šance obou týmů na záchranu a Hullu by porážka výrazně snížila šance na záchranu, naopak Labutím zvýšila. Dá se čekat vyrovnané utkání, ve kterém nebude chtít ani jeden tým udělat chybu, a proto se dá předpokládat zápas s minimem gólů, čemuž jsou nakloněni také bookmakeři. V dresu Swans drží skvělou sérii 6 utkání s gólem nebo asistencí Gylfi Sigurdsson a i nyní bude hlavním adeptem pro draft v ofenzivě. Kromě jeho nezpochybnitelných hráčských schopností draftu také nahrává 10 penaltových gólů, které Hull obdržel a Gylfi je číslem jedna na jejich exekuci.

Hull

Top volby: –
Stojí za zvážení: Kamil Grosicki (6.1M)

Swansea

Top volby: Gylfi Sigurdsson (6.5M)
Stojí za zvážení: Fernando Llorente (7.4M)

Bournemouth – West Ham

Bournemouth

West Ham

Šance na výhru Šance na výhru
38.5% 35.6%
R P P P P R V P V R R P
7-6-14 9-6-12
Střely/záp Držení míče% Čistá konta Střely/záp Držení míče% Čistá konta
11.4 51.8 6 13.3 48.8 6

O Bournemouthu a jeho krizi, výsledkové i defenzivní, se zmiňuji pravidelně již několik preview po sobě a není se čemu divit. Tým manažera Howea nevyhrál již 8 zápasů a dokázal z nich vydolovat pouze 3 body. Tato krize jej vrátila do bojů o záchranu a bude mít ještě co dělat, aby udržel prvoligovou příslušnost i v další sezóně. Povzbuzením může být v oslabení ubráněná remíza s Manchesterem United z minulého kola, ale i přesto bude volba hráčů Bournemouthu riskantním tahem. Tím ovšem netvrdím, že je špatný. V tomto kole, kdy máme k dispozici málo zápasů musíme hledat odlišení i v zápasech, kde bychom normálně nehledali. Takovou volbou může být do obrany Charlie Daniels nebo do útoku Joshua King, který převzal roli ofenzivního lídra a má na svém kontě 4 góly z posledních 4 zápasů.

Bournemouth

Top volby: –
Stojí za zvážení: Joshua King (9.3M), Charlie Daniels (6.7M)

West Ham

Top volby: –
Stojí za zvážení: Andy Carroll (7.5M), Robert Snodgrass (7.7M), Michail Antonio (8.6M)

Liverpool – Burnley

Liverpool

Burnley

Šance na výhru Šance na výhru
78.8% 7.6%
P R P V P V P V P R R P
15-7-5 9-4-14
Střely/záp Držení míče% Čistá konta Střely/záp Držení míče% Čistá konta
17.1 58.3 7 10 41.5 6

Liverpool v posledním kole ukázal, že se na velké zápasy umí připravit a porazil Arsenal. Toto kolo je však čeká zcela odlišný soupeř, se kterým už jednou letos prohráli. Jak ale všichni dobře víme, síla Burnley přichází s domácím stadionem, a proto by neměl mít Liverpool problém toto utkání zvládnout. Liverpoolská forma je po špatném startu v novém roce stále kolísavá, ale nyní se dostáváme do nejdůležitější fáze a tým Jurgena Kloppa vypadá na toto období dobře připraveno. Hodně potěšující jsou především výkony Philippa Coutinha, který se opět tlačí hodně do zakončení a je ho plné hřiště. V poslední době sice není tolik produktivní, ale jeho aktivita nasvědčuje tomu, že by se mohl v některém z následujících zápasů výrazněji prosadit, a proto bych jej silně zvažoval do sestav již toto kolo.

Liverpool

Top volby: Philippe Coutinho (14.5M)
Stojí za zvážení: Sadio Mané (17.1M), Roberto Firmino (14.7M), obrana

Burnley

Top volby: –
Stojí za zvážení: –