Tak tohle se nečekalo. Florida po prohře 2:3 na ledě Caroliny odvolala hlavního trenéra Gerarda Gallanta, který byl u hráčů extrémně oblíbený. Jeho dočasným nástupcem je sám generální manažer Tom Rowe. Právě on začal v létě změny, které se expertům ani fanouškům příliš nelíbí.

V létě se toho o Floridě napsalo hodně. Ta totiž po nejlepší sezoně ve své historii začala tým překvapivě výrazně měnit. Nový generální manažer Tom Rowe překopal hlavně obranu. A není tajemstvím, že úspěšný kouč Galant zdaleka ne se vším souhlasil.

Z tohoto pohledu se vlastně něco podobného dalo čekat. Zámořští experti se přitom shodují, že Galant odváděl i v této sezoně dobrou práci, přestože dlouho postrádal tři zraněné opory. Teď tým přebírá minimálně do konce sezony nezkušený Rowe.

Dopad na Daily Fantasy

Nový trenér často znamená nový impuls. U Floridy to ale v tuto chvíli vidíme jinak. Atmosféra v týmu totiž není nyní ideální a Panthers mají navíc před sebou velmi náročný trip. Konkrétně pět zápasů venku (Chicago, Detroit, Ottawa, Boston, Philadelphia).

Co se týče mladých hráčů jako Barkov, Ekblad či Trocheck, ty asi nečekaná změna tolik nerozhodí. Jiné už to ale může být u veteránů Luonga či Jussi Jokinena, kteří předváděli pod Galantem skvělé výkony.

Samostatnou kapitolou je pak Jaromír Jágr, který potřebuje ke svým top výkonům speciální přístup. Dokáže to na oko hodně přísný Rowe? Je velmi pravděpodobné, že starší hráči změnu dobře neponesou.

Vzhledem k náročnému programu bychom tak byli u hráčů Floridy skutečně velmi opatrní. Ti budou chtě nechtě řešit i jiné než hokejové věci. A aby toho nebylo málo, jejich nadcházející soupeři patří s výjimkou Flyers ke slušně bránícím celkům.

Více nám určitě napoví následující dny a týdny, ale v tuto chvíli platí, že na Barkova a spol. velký pozor.