FPL: Důležitá rada před startem sezóny – nepanikařit!

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Dneska bych se s vámi rád v krátkosti podělil o mou zkušenost z předchozích dvou ročníků FPL, která mě stála spoustu bodů a lepší umístění v konečném výsledku.

A uvedu to jednoduše: Nepanikařte!

Kdyby mi tuto radu dal někdo dvě sezóny zpátky, určitě bych ji využil všemi deseti. Ale jak se říká, každý si musíme jednotlivé zkušenosti prožít sami, abychom jim skutečně věřili. Já za to zaplatil pouze ztrátou několika (tisíců) příček v konečné tabulce FPL.

Pokud už máte za sebou nějakou sezónu FPL, určitě to znáte. Vyberete si ten svůj dream team, s kterým vstupujete do sezóny. Týdny analýz a přemýšlení máte za sebou, a víte, že tento tým vám zajistí skvělé umístění.

A pak najednou, vaše nejlepší picky nezačnou dodávat body, které jste čekali. Začnete si číst fóra nebo názory na Twitteru, že tento a ten hráč je mimo formu, hraje na špatné pozici, a proto je lepší se ho zbavit. Necháte se těmito názory přesvědčit a po 2 až 3 kolech toho hráče nakonec ze sestavy odstraníte. V horším případě za to ještě zaplatíte transferem za -4 body.

A co se pak stane ve 4. kole? Řeknu vám to úplně přesně.

Hráč, kterého jste se zbavili začne najednou pálit a bodovat jak na běžícím páse. A váš nový hráč, kvůli kterého jste obětovali i 4 body, a který v prvních 3 kolech zářil, vyjde v dalších třech zápasech bodově naprázdno. A vy jste v pr…

Ano, ano. Věřím, že tento scénář zná spousta nováčků FPL.

Zažil jsem to i já. Pamatuju si to úplně přesně, když jsem takhle dvě sezóny zpět odstranil ze sestavy Kevina de Bruyneho po třech kolech, kdy si nepřipsal gól ani asistenci, abych pak sledoval, jak si připisuje asistenci nebo gól prakticky každý zápas a zakončil sezónu s 209 body za 8 gólů a 18 asistencí.

Úplně stejná situace se opakovala loni, akorát v hlavní roli byl tentokrát Pierre-Emerick Aubameyang. V prvních třech kolech se nezapsal do statistik ani jednou, abych jej odstranil ze sestavy pro nedostatek formy. Od 4. kola Auba začal pálit a zakončil sezónu jako nejproduktivnější útočník s 205 body za 22 gólů a 7 asistencí.

Jaké ponaučení jsem si z těchto zkušeností odnesl? V žádném případě nepanikařit, i když některý z vašich hráčů nezačne od začátku sezóny přinášet to, co jste od něj čekali. FPL je celosezónní hra, a někdy prostě vaši hráči nezačnou bodovat hned od začátku sezóny.

Nenechte se ovlivnit názory ‘expertů‘ na sociálních sítích, kteří budou hlásat, jak je ten nebo onen hráč mimo formu, a že je potřeba jej vyměnit. Věřte mi, dost často u těchto lidí uvidíte o pár kol později naštvané tweety stěžující si, že toho hráče odstranili a on začal pálit.

Toto je moje rada pro následující sezónu: Nepanikařte. FPL se hodnotí až na konci sezóny, ne po třech kolech.