FPL Výkop: Odtajnění sestavy

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Chybí nám pouze půlden do začátku nového ročníku Premier League, a tím pádem zbývají poslední hodiny na finalizaci našich fantasy sestav. Těsně před startem jsem se rozhodl odkrýt mou sestavu, se kterou chci vykopnout letošní ročník.

Tak si to lehce rozebereme. Proč jsem vybral těchto 15 hráčů?

Brankáři

Nick Pope, Tom Heaton (oba 4.5M)

Na brankářském postu jsem měl jasno od začátku, že nechci investovat velké peníze a spíše najít vhodnou levnou alternativu, která přinese nejvyšší value. Realita je totiž taková, že brankář přináší nejmenší upside.

Investováním velkého množství peněz do brankáře, jako je Allison nebo Ederson sice získáte skoro jistých 160-170 bodů (pokud se nezraní), ale také limitujete upside a využití těchto peněz na hráče, který může udělat přes 200 bodů.

Proto byla moje volba jasná. Pokud Pope replikuje svou formu z předminulé sezóny, udělá mi krásných 160-180 bodů a já dostanu se slevou 1.5M to stejné, co ti kteří draftovali výše zmíněné brankáře Liverpoolu nebo City.

Heaton je alternativa, která umožní získat v určitých zápasech lepší matchup, ale stejně tak si hraju s myšlenkou, že pokud Pope získá jasnou pozici jedničky, tak Heatona v průběhu sezóny vyměním za nejlevnějšího brankáře a získám tak další cenné finanční prostředky.

Obránci

Robertson (7M), Van Dijk (6.5M), Laporte (6.5M), Digne (6M), Wan Bissaka (5.5M)

Jak jsem psal již v dřívějším článku, obrana je nový útok a já pevně věřím tomuto systému pro letošní sezónu. Pět obránců, kteří patří mezi nejdražší jsou zároveň obránci, kteří budou atakovat 200 bodů.

Liverpoolští Robertson a Van Dijk to dokázali již loni a jsou jistotou, za kterou se vyplatí si připlatit. Zvažoval jsem i Arnolda, ale mladý obránce z mého pohledu bude nejvíce náchylný k rotaci (pravděpodobně s Gomezem) a pro začátek sezóny jsem se rozhodl vsadit na jistotu.

Stejně jako u Liverpoolu, City jsou vzadu jistotou. Bohužel, pouze Laporte a Ederson mají jisté místo v základní sestavě a pravděpodobně nebudou rotovat. Ještě do včerejška jsme  to mohli očekávat u Walkera, ale příchod Cancela mě donutil jej vyměnit a nahradit Dignem.

Evertonský obránce je však silnou volbou, především díky skvělému losu Evertonu v úvodu sezóny a také díky tomu, že Digne patří mezi exekutory standardních situací, včetně rohů a přímých kopů.

Nová posila United, Aaron Wan-Bissaka, tak představuje jediného hráče s vyšším rizikem. Hodně bude záležet na tom, jak obrana úček bude letos válet. Ovšem s příchodem Maguirea očekávám, že půjde defenziva hodně nahoru. AWB je pro mě jistých 150 bodů, a pokud vše půjde dobře, může to ještě překonat.

Záložníci

Salah (12.5M), Sterling (12M), Perez (6.5M), Barkley (6M)

Ještě v průběhu letní přípravy jsem zvažoval, že Salaha obětuju na úkor ‘jistější’ zálohy s hráči okolo 8 – 8.5M, ale po zápase Community Shield jsem se rozhodl, že jít bez Salaha by byla s největší pravděpodobností sebevražda.

Společně se Sterlingem patří k hráčům s nejvyšším ownership, ale oprávněně. Tito dva hráči pro mě budou picky na celou sezónu, pokud se nezraní.

K tomu jsem zvolil dva riskantnější hráče. Ayoze Perez jako nová posila Leicesteru vypadá hodně slibně a Rodgersův ofenzivní styl by mu mohl sedět. Osobně myslím, že 150 bodů je povinnost, 170 a výše příjemné překvapení.

Vlastně mým jediným opravdu riskantním pickem je Ross Barkley, který nemá jisté místo v základní sestavě Chelsea. Ale jde opomenout hráče, který v přípravě pod Lampardem vstřelil 4 góly a přidal 3 asistence? A navíc kopal penalty pokaždé, když byl na hřišti?

V mých očích, za 6 milionů, to nejde. Pokud to nevyjde, odepíšu ho a vyměním, ale v současnosti je to hráč, který skrývá skvělý potenciál. Málokterý hráč za 6M může přinést takový impact i z lavičky.

Útočníci

Vardy (9M)

Jak jsem uvedl v předešlém článku, jsem rozhodnutý jít s útokem, který mi nevezme více než 9M. A Vardy to splňuje naprosto přesně. Hodně lidí jde s Wilsonem nebo Kingem, kteří tak drží vyšší ownership než Vardy (10.x%), což je jeden z důvodů, proč jdu s Vardym.

Navíc ‘nový’ Leicester v záloze s Maddisonem, Tielemansem a Praetem (případně Perezem) může připravit opravdu velké množství šancí pro nestárnoucího Jamieho. Jestli letos nepadne 200 bodů, budu mírně zklamaný (i když to bude náročný úkol).

Lavička

O Heatonovi už jsem mluvil, takže jen v krátkosti. Můj cíl byl jasný, mít na lavičce co nejméně peněz. Mám vypozorováno, že stačí jeden hrající náhradník, který v mém případě bude Dendoncker (4.5M). Ten nabízí dostatečné pokrytí pro případnou absenci hráče v základu.

Dle mého nejlepší volba v záloze za 4.5 milionu.

Ostatní dva útočníci, Wickham a Parrot, jsou pouze hráči do počtu, které mám aby drželi hodnotu a nepadali. Z tohoto důvodu jsem nevybral Greenwooda, u kterého je vyšší šance, že dostane šanci jako střídající hráč, ale pokud nebude hrát, jeho vyšší ownership mu může srazit cenu dolů až se jej začnou ostatní hráči zbavovat. A to určitě nechci riskovat pro hráče na lavičce.

To je ode mne vše. Hodně štěství v nadcházející sezóně a sledujte moje postřehy v průběhu sezóny zde na webu. GL!