Trenér Pep Guardiola pokračuje ve velkém nakupování, to se výrazně dotklo nejen ofenzivy, ale také obrany. Španělský trenér už v tomto přestupovém okně přivedl tři krajní obránce za celkem 138,5 milionů eur. Nově tak budeme v dresu Citizens vídat Kylea Walkera, Danila a Benjamina Mendyho.

Manchester City revoluci v defenzivě potřeboval, zbavil se hned několika starších hráčů. Odešli dva praví obránci Bacary Sagna (hledá si angažmá) a Pablo Zabaleta (West Ham) a také dva leví obránci Gael Clichy (Basaksehir) a Aleksandar Kolarov (AS Řím).

Nově příchozí hráči každopádně nabízí vyšší potenciál, a to především v ofenzivě, což musí hráče Daily Fantasy těšit. Pokud se podíváme na pravou stranu hřiště, srovnání za minulou sezonu ovládne Walker, který si připsal 1,13 klíčových pasů na 90 minut, díky čemuž měl 5 asistencí. Navíc si liboval i v soubojích jeden na jednoho. V tomto směru se mu Sagna ani Zabaleta nemohli rovnat.

Danilo, který plnil v Realu Madrid většinou roli náhradníka, je ve všech těchto ukazatelích jen kousek za Walkerem. Jeho velkou výhodou je ale všestrannost, může hrát na pravém i levém beku a je využitelný i ve středu zálohy. Proto ho Guardiola do City přivedl. Na druhou stranu se během zápasů za Bílý balet ukázalo, že má občas problémy s návraty dozadu.

A konečně z Monaka posílil Citizens Benjamin Mendy, který by měl operovat na levé straně obrany. Také mladý Francouz měl v minulé sezoně výborné ofenzivní statistiky. Stejně jako Walker zaznamenal 5 asistencí, ovšem stačilo mu na to méně minut (2058 vs. 2710). Mendy se navíc ukázal jako hráč, který si užívá souboje jeden na jednoho, v tomto směru patřil vůbec mezi nejlepší obránce.

Jak je vidět ze zmíněných statistik i z přiložené grafiky, všichni tři příchozí obránci mají velký potenciál směrem do útoku. Walker, Mendy i Danilo by mohli poměrně pravidelně sbírat v DFS body. Navíc se výborně hodí do systému 3-5-2- či 3-4-3, který Guardiola s Manchesterem City zkouší. A například v posledním přípravném zápase proti Realu Madrid, který jeho tým vyhrál jasně 4:1, fungoval velmi dobře.

Pokud má někde defenziva Citizens slabinu, je to paradoxně spíše v bránění. I s Realem se to ukázalo, okének bylo až moc. Na druhou stranu šlo teprve o přípravu a uvidíme, jak defenzivu Guardiola vypiplá. Například Walker v Tottenhamu nikdy problémy směrem dozadu neměl, ale například Danilo občas ano. Tak jako tak, hlavní potenciál u nových obránců Citizens vidím v ofenzivě, kde by mohli pravidelně získávat body.

Jedinou nepříjemností je Mendyho svalové zranění, se kterým se momentálně potýká. Proto bude ještě mimo 2-3 týdny, což znamená, že skoro jistě nestihne minimálně 1. kolo Premier League.