Real Madrid nakonec zvládl tahanice s Barcelonou a slaví mistrovský titul. Dva nováčci Deportivo Alavés a Leganés se zase mohli radovat ze záchrany. Naopak Granada, Osasuna a Sporting Gijón minimálně na rok La Ligu opustí. Fanoušky i hráče Daily Fantasy ale zaujalo také mnoho individuálních výkonů. Pojďme se nyní podívat na TOP 5 překvapení sezony ve španělské lize pohledem Fantasy.

Sandro Ramírez (Málaga) – útočník

DFS hodnocení: Před sezonou odešel zdarma do Málagy a ta trefila terno. Ramírez se stal útočníkem číslo jedna a také zcela jednoznačně nejlepším střelcem týmu. Celkem dal 16 gólů, z toho 14 v lize. Pro představu, jak byl pro Málagu klíčový – druhý v pořadí Pablo Fornals dal ve všech soutěží branek 6. Ramírez toho ale zvládl ještě více. Kromě dobré týmové práci si připsal 3 asistence. V průměru navíc vyslal na brankáře soupeře 3 střely za zápas. A to ještě musíme dodat, že ho lehce zabrzdilo zranění, proto zasáhl v La Lize jen do 30 zápasů (28x v základní sestavě). Málaze se navíc v sezoně dlouho nedařilo. O to je jeho výkon cennější.

Bilance v La Lize: 14 gólů + 3 asistence (30 zápasů)

Předpověď na příští sezónu: Je velmi pravděpodobné, že Ramírez z Málagy odejde. Velký zájem má o něj totiž Atlético Madrid, ve kterém by mohl zaplnit místo po Antoine Griezmannovi, pokud ten zvolí přestup do Manchesteru United. Je otázkou, jak tento posun zvládne. Určitě má potenciál, aby se z něj stal top útočník. Ve svých 21 letech má všechno před sebou. Pokud přece jen zůstane v Málaze, věřím, že na něj budeme moci sázet.

Pablo Piatti (Espanyol) – křídlo

DFS hodnocení: Životní sezona. Maličký Piatti se stal klíčovým mužem ofenzivy Espanyolu, který i díky tomu prožil poměrně vydařenou sezonu. Statistiky osmadvacetiletého Argentince jsou skutečně výstavní. 30 zápasů v La Lize, 10 gólů a 10 asistencí. To jen dokazuje, jak všestranným hráčem je. Je navíc potřeba připomenout, že Espanyol patřil co se vstřelených gólů týče k horšímu průměru La Ligy, celkově dal 49 branek. Na dvaceti z nich měl přímý podíl Piatti. A to ještě chyběl v osmi zápasech.

Bilance v La Lize: 10 gólů + 10 asistencí (30 zápasů)

Předpověď na příští sezónu: Espanyol má pro příští sezonu velké cíle a měl by posilovat. Finance má. Piatti by měl ale i nadále patřit mezi důležité hráče. Pokud bude mít ještě lepší spoluhráče, může na své výkony navázat, nebo je dokonce vylepšit. Uvidíme, nakolik se velké plány katalánského klubu promění v realitu. Na Piattiho se každopádně podle mě vyplatí upřít svou pozornost i v následující sezoně. Je v ideálním věku.

Alexander Szymanowski (Leganés) – záložník

DFS hodnocení: Leganés měl podle prognóz jednoznačně sestoupit, skromný klub se ale dokázal v La Lize udržet, i když hrál do předposledního kola o vše. I tak je to značné překvapení. A zásadní zásluhu na tom má záložník Alexander Szymanowski, pro kterého šlo o výjimečnou sezonu. V lepší lize nikdy nehrál. Argentinec zaznamenal 8 gólů a přidal 2 asistence, přitom kvůli zranění naskočil jen do 28 zápasů (24x v základní sestavě). Tento výkon ještě zvedá to, že Leganés dal po Granadě nejméně gólů z celé La Ligy (36). Szymanowski několikrát ukázal, že má výbornou střelu, i když by mohl pálit ještě častěji (1,5 střel na branku za zápas).

Bilance v La Lize: 8 gólů + 2 asistence (28 zápasů)

Předpověď na příští sezónu: Szymanowski si možná řekl o lepší angažmá v rámci La Ligy. Samozřejmě nemluvíme o velkoklubech, ale někdo typu Espanyol či Valencia by mohl mít zájem. Ale to jsou zatím spekulace. Pokud zůstane v Leganésu, bude to mít strašně těžké. Tento tým těžko značně posílí a se svou kvalitou bude muset o každý bod zase srdnatě bojovat. Szymanowski by sice měl být lídrem, ale zopakovat takovou sezonu bude těžké. V lepším klubu by mohl být zajímavější volbou. Pokud to ovšem na něj nebude moc.

Marco Asensio (Real Madrid) – záložník/křídlo

DFS hodnocení: Když se podíváme jen na jeho bilanci v La Lize (3 góly, 2 asistence), možná nás až tolik neupoutá. Zvlášť v konkurenci Cristiana Ronalda, Isca a dalších. Jenže mladík Asensio prožil zlomovou sezonu, ve které se definitivně rozhodlo, že na něj Real může a bude sázet. Prosadil se totiž i v Lize mistrů, kde byl přitom jen jednou v základu a šestkrát nastoupil jako střídající hráč (2 góly, 1 asistence). Ve čtyřech zápasech Copa del Rey pak přidal další tři branky. Nejen góly a asistence ale na Asensiovi upoutají. Vidět je hlavně jeho velké sebevědomí, nebojí se přejít přes hráče či vzít zakončení na sebe. Logické ovšem je, že má ještě mezery v efektivitě. Někdy řešil situace trochu zbrkle. To ale přijde se zkušenostmi.

Bilance v La Lize: 3 góly + 2 asistence (23 zápasů)

Předpověď na příští sezónu: Trenér Zinedine Zidane má Asensia ve svých plánech hodně vysoko. Očekává se, že mladý Španěl dostane v nadcházející sezoně hodně prostoru. Věřím, že tím půjde nahoru i jeho produktivita. Pokud dostane důvěru, myslím, že jde o hráče, na kterého si musíme dát pozor. Určitě totiž nebude v hernách dosahovat cen největších hvězda mohl by mít zajímavou value.

Theo Hernández (Deportivo Alavés) – levý obránce

DFS hodnocení: I u něj platí, že prožil zlomovou sezonu ve své kariéře. Theo Hernández šel před sezonou na hostování do Alavésu z Atlétika a zařadil se mezi nejlepší levé obránce La Ligy. Kromě toho, že je velmi kvalitní a poctivý v defenzivě, umí zaútočit. Jako důkaz poslouží nejen gól a 3 asistence, ale například také statistiky driblingů (2/zápas), čímž se nemůže pochlubit kdejaký ofenzivní záložník. Hernándezovou velkou výhodou je jeho rychlost a také stabilní výkony. V mladém věku vypadá jako hotový fotbalista. Někdy se ovšem ještě nechá unést v soubojích. Hraje tvrdě, často ale za hranou. V La Lize dostal hned 12 žlutých karet.

Bilance v La Lize: 1 gól + 3 asistence (32 zápasů)

Předpověď na příští sezónu: Theo Hernández v Alavésu určitě nezůstane. Atlético by ho chtělo zpět, ale klauzule ve smlouvě dává šanci i ostatním zájemcům. A těch je požehnaně v čele s Realem Madrid a Barcelonou. Zdá se, že Hernándeze nakonec získá madridský klub. V tom případě to bude mít extrémně těžké, přes Marcela se asi hned do základu nedostane. Nicméně svou šanci určitě dostane, Real odehraje opět velké množství zápasů a trenér Zidane si libuje v rotaci. Je to nicméně spíše investice do budoucna, než do příští sezony.

A kdo překvapil v Premier League?

Premier League: TOP5 Fantasy překvapení sezóny