Manchester United udělal během úterý důležitý přestup, z konkurenční Chelsea přichází střední záložník Nemanja Matić. Srbského středopolaře si hodně přál trenér José Mourinho a není to náhoda. Oba totiž spolu slavili mistrovský titul v Chelsea a Matić přinese do hry United mnoho nových možností.

Vynikající sezona

Nemanja Matić si poslední sezonu pořádně užil. Kromě důležité práce ve středu pole v sobě totiž probudil ofenzivní choutky. V Premier League zaznamenal 7 asistencí a 1 gól, nikdy ve své kariéře nebyl produktivnější. Navíc přidal jeden zásah v FA Cupu.

Srbský fotbalista je využitelný na více pozicích ve středu pole. Může hrát jako defenzivní štít, ale také jako box-to-box záložník. Za první případ můžeme označit jeho výbornou spolupráci s Cescem Fábregasem v sezoně 2014/2015 pod Mourinhem, za druhý poslední sezonu, kdy vytvořil dvojici s N’Golo Kantém. Obě skončily titulem.

Přestože jsem vyzdvihl Matićovu poslední ofenzivně nečekaně produktivní sezonu, jeho hlavní devizou je poctivá práce ve středu hřiště a defenziva. V tomto patří srbský reprezentant mezi nejužší špičku ligy. Za poslední tři roky vyhrál hned 201 tackles. Pouze N’Golo Kanté (206), Idrissa Gueye (208) a Victor Wanyama (211) byli lepší.

Výborné defenzivní statistiky potvrdil i v minulé sezoně. Připsal si hned 55 interceptions (zachycení míče při soupeřově přihrávce), 49 clearances (udržení míče pod tlakem na vlastní polovině) a 8 zblokovaných střel. K tomu přidal slušnou úspěšnost ve vzdušných soubojích (60%).

Co přinese United?

Nemanja Matić každopádně nikdy nebude patřit mezi nejzajímavější ofenzivní hráče pro Daily Fantasy.

Přesto je jeho příchod do United pro DFS velmi důležitý. Ovlivní totiž ostatní. Největším vítězem by měl být Paul Pogba, který musel hrát v minulé sezoně jednoho ze dvou středových záložníků. Při přítomnosti Matiće by mohl hrát na pozici desítky, ofenzivnější úkoly mu parádně seděly v Juventusu. Dá se očekávat, že Pogbova produktivita půjde nahoru, a proto bude pro hráče Daily Fantasy velmi zajímavý.

Naopak Michael Carrick a Marouanne Fellaini nejspíš o nějaký čas na hřišti přijdou, protože Matić je Mourinhův oblíbený hráč a přichází do základní sestavy. Portugalský kouč bude sice muset během náročné sezony rotovat, ale srbský záložník by měl v těch nejdůležitějších zápasech mít své místo celkem jasné.

O své postavení by nicméně neměl přijít ani Ander Herrera, který v minulé sezoně zářil. Právě on by mohl ve středu pole spolupracovat s Matićem s tím, že Pogba by hrál před touto dvojicí. To zní skutečně velmi silně. Na druhou stranu by to trochu snížilo DFS potenciál Henrika Mkhitaryana, který je jednoznačně nejlepší na pozici podhrotového hráče. Toto místo by bylo v systému Matić – Herrera – Pogba zabráno.

Tak jako tak je Matićův příchod pro United velmi důležitý a může tým zase o něco posunout. I v Daily Fantasy.