NHL jede na plné pecky i po sezoně a především pátek to potvrdil naplno. Naprosto nečekanou výměnu totiž měly na svědomí Chicago a Columbus, činily se ale také Arizona a NY Rangers. Pojďme se na nejzajímavější trejdy podívat.

Panarin do Columbusu, Saad do Chicaga

Tohle opravdu šokovalo. Chicago vyměnilo do Columbusu jednoho z nejlepších hráčů Arťemiho Panarina. K němu přidalo talentovaného Tylera Motteho. Na oplátku se do Chicaga vrací Brandon Saad a přichází také gólman Anton Forsberg.

Pohled DFS

Pro Columbus jde opravdu o obrovskou posilu. Panarin ve dvou sezonách v Chicagu oslnil (77 a 74 bodů), navíc ukázal, že umí góly střílet i připravovat. Jde o hračičku, který týmu moc nepomůže v defenzivě, ale naopak v ofenzivě jsou jeho zlaté ruce výjimečné. Skvělý je také do přesilových her, které měl už takhle Columbus nejlepší v celé NHL. Pro hráče Daily Fantasy by měl být ruský hokejista nadále velmi zajímavý.

Saad je také velmi kvalitním střelcem, na čísla jako má Panarin ovšem nikdy během svého působení v NHL nedosáhl. V poslední sezoně měl bilanci 24+29. Chicago ho podle zámořských médií nicméně bere i proto, že je všestrannějším hráčem, který nemá problémy s defenzivou. To je dobré pro tým, ale už ne tolik pro hráče Daily Fantasy. Dá se očekávat, že hlavní prim bude hrát nadále Patrick Kane. I Saad by ale měl přes 20 branek nastřílet.

Stepan a Raanta do Arizony, DeAngelo k Rangers

Další velkou výměnu měly na triku Arizona a New York Rangers. Coyotes získali hned dva hráče – brankáře Antiho Raantu a útočníka Dereka Stepana, naopak k soupeři poslali obránce Anthonyho DeAngela.

Pohled DFS

Gólmana Raantu čeká důležitá sezona, v Arizoně by měl být poprvé v kariéře jedničkou. Už v minulé sezoně začal vystupovat ze stínu hvězdného Lundqvista a měl velmi slušná čísla (30 zápasů, průměr obdržených gólů 2,26 a úspěšnost zákroků 92,2%). Stepan by měl být klíčovým centrem a táhnout tým body. Z Arizony sice zatím nejde úplně respekt, právě na nového útočníka by se ale hráči Daily Fantasy měli zaměřit.

Rangers získali z Arizony obránce DeAngela, jde ovšem spíše o naději do budoucna. Jedenadvacetiletý Američan odehrál část minulé sezony na farmě, v NHL si připsal 39 zápasů, ve kterých nasbíral 14 bodů (5+9). Hlavním záměrem Rangers v této výměně bylo nicméně udělat si místo pod platovým stropem.