Alexis Sanchez je lepší volbou na hrotu, než na křídle

Toto není zase tak velká novinka, ale někteří nováčci to třeba nemuseli zaznamenat, a proto neuškodí připomenutí. Fantasy potenciál Alexise roste s přesunem na hrot útoku mnohem výrazněji, než když nastupuje na křídle (a Olivier Giroudem na hrotu). Mohli jsme to opět vidět v zápase s Hullem, ve kterém vyprodukoval 6 střel (z toho 4 na bránu), 3 klíčové přihrávky a 5 průniků. Celé jeho snažení se přetavilo ve 2 góly a po 12 zápasech si opět připsal vícególový zápas. Hlavním rozdílem mezi výkony na obou pozicích je hlavně nebezpečnost situací, do kterých se dostává. Přestože i na křídle je schopen si vypracovat šance a střely, velmi často nejsou tak nebezpečné, jako z pozice hrotového útočníka a tím oslabují šance na větší fantasy výkony. Nadále platí, že Alexis je jeden z nejlepších hráčů pro fantasy z celé Premier League a je jasnou volbou do cash game i GPP turnajů prakticky v každém kole.

Juan Mata ve stínu slavnějších

Manchester United je našlapaný ofenzivními hvězdami, a proto je jednoduché být přehlížen. A přesně takový je Juan Mata. Všichni neustále mluvíme o Zlatanovi, Pogbovi nebo řešíme vzestupnou formu Mkhitaryana či zda-li bude hrát Rooney, Martial nebo Rashford. A španělský špílmachr zůstává tak trochu mimo dění. A neprávem. Po Zlatanovi se jedná o nejproduktivnějšího hráče United, když vstřelil již 6 gólů a na 2 asistoval a přesto stále v draftech zůstává tak trochu ve stínu. To je ideální příležitost pro další kola, ve kterých můžeme využít dobrého matchupu a vsadit na Matu a odlišit tím naše sestavy.

Nový italský hrdina v Southamptonu

Manolo Gabbiadini vtrhnul na scénu Premier League jako uragán. Ve dvou odehraných zápasech má na svém kontě 3 góly a za toto období je také nejaktivnějším střelcem, když vyslal na soupeřovy brankáře 11 střel, více než samotný Zlatan. Po zranění Charlie Austina v Southamptonu chyběl podobný kanonýr a s příchodem Gabbiadiniho by mohla růst také produkce a forma tradičních nahrávačů Tadiče s Redmondem. Tito dva v sezóně zůstávají za očekávaními a kvalitní kanonýr v útoku může jejich výkonnosti pomoci.

Nacer Chadli a James Morrison v bodové sérii

Oba dva se nyní nacházejí ve skvělé formě a oproti dvojici Rondon-Phillips jsou mnohem efektivnější v zakončení, což z nich dělá skvělou volbu pro další výborný matchup proti Bournemouthu. Chadliho série trvá dva zápasy, ve kterých si připsal asistenci a gól, Morrisonova trvá již tři zápasy a obsahuje 2 góly a asistenci. Příští soupeř v podobě Bournemouthu není ve formě a tito dva by mohli využít situace k prodloužení střelecké formy.

Robert Snodgrass zahrává standardní situace také ve West Hamu

Po přestupu z Hullu nikdy nebyl větší pochyb o tom, že by měl klesnout nějak výrazněji jeho fantasy potenciál a tato zpráva to jen potvrzuje. Snodgrass má výbornou levou nohu a i ve West Hamu si vzal na starost zahrávání standardních situací, ze kterých bude i nadále velmi nebezpečný.

Liverpool ukončil svou tragickou sérii

Na první pohled musí jít hlavní chvála směrem k Sadio Manému, který dvěmi góly vystřílel vítězství (mohl klidně vsítit hattrick), ale při hlubší analýze je hlavní důvod špatná hra Kohoutů. Tottenham v zápase nepředvedl kvalitní výkon, prakticky k ničemu se nedostal a zaslouženě prohrál. Přesto je vítězství pro Liverpool obrovskou úlevou a může pomoci nastartovat další vítěznou sérii. Hned v dalším zápase je čeká doma Leicester, který letos představuje jeden z nejlepších matchupů a sázka na Reds se může vyplatit.

Robbie Brady potvrdil extratřídu v zahrávání přímých kopů

Jak jsme již upozorňovali v několika předchozích článcích, Robbie Brady má excelentní levou nohu a jeho přímé kopy umí být smrtelně nebezpečné pro soupeřovy brankáře. A to potvrdil hned ve svém druhém zápase po přestupu do Burnley, když excelentně zahraným přímým volným kopem nedal Courtoisovi šanci a zařídil svému týmu cennou remízu. Tato levačka může přinést ještě pár fantasy bodů a zvažovat jej musíme v každém dobrém matchupu.

Z pohádky o Leicesteru se definitivně stal horor

Leicester protáhl svou černou sérii bez vítězství a vstřeleného gólu v roce 2017 již na 6 zápasů a z jejich obhajoby titulu se najednou stala parodie. Z milovaného klubu, který dokázal nemožné se pomalu stává banda chodících panáčků, která je všem pouze pro smích. A další kolo proti Liverpoolu budou mít těžkou situaci, aby tuto bilanci zvrátili. V tomto rozpoložení nejsou hráči Leicesteru dobrou volbou pro fantasy sestavy, a pokud brzo nepřijde nějaká změna, pravděpodobně je v příští sezóně ani draftovat ve fantasy Premier League nebudeme moci.