Césc Fabregas prostě umí

Španělský středopolař nemá pod manažerem Antoniem Contem jisté místo v základní sestavě a odpovídá tomu také pouhých 6 zápasů, ve kterých nastoupil od první minuty, ale i přesto je vysoce produktivní. V letošní sezóně si v Premier League připisuje gól nebo asistenci každých 63.9 minut (celkem 3G+7A) a je tak horkým kandidátem na draft v každém kole, ve kterém dostane šanci od první minuty. Ze 6 startů v základní sestavě v PL si pouze v jednom utkání nepřipsal gól nebo asistenci a s nejnižší cenovkou z ofenzivních hráčů Chelsea se stává velmi zajímavou value play. V jeho prospěch hraje také schopnost připsat si v jednom zápase více bodů najednou a fakt, že v konkurenci Hazarda, Costy, Pedra a Williana bývá často ostatními DFS hráči přehlížen.

Middlesbrough neskórovalo již po třetí za sebou, celkově letos po dvanácté

Už je to takový stereotyp, ale Middlesbrough opět vyšlo gólově naprázdno. Je to již třetí zápas po sobě, kdy se svěřenci Aitora Karanky gólově neprosadili a celkově se jedná o 12. utkání bez gólu v dosavadním průběhu Premier League. Pouze 19 vstřelených gólů je jednoznačně nejhorším počinem celé ligy a může se jednoduše stát, že mizerná produktivita bude stát Middlesbrough prvoligovou příslušnost. Ani nejlepší střelec klubu Alvaro Negredo (6G+4A) se momentálně nejeví jako dobrá volba pro fantasy sestavy.

Gareth McAuley jako druhý nejlepší střelec WBA

Opravdu střelecky skvělou sezónu prožívá obránce Gareth McAuley, který ve víkendovém utkání s Bournemouthem vstřelil již svůj 6. gól a poskočil na druhou pozici nejlepších střelců týmu. WBA se hodně spoléhá na standardní situace, ze kterých dokáže být velmi nebezpečné a právě McAuley se letos prezentuje jako nejlepší zakončovatel z této herní činnosti. V mnoha kolech je jeho draft do obrany skoro povinnost a pouze v zápasech s top týmy lze uvažovat o jeho nezařazení. V příštím kole se WBA utká s Crystal Palace, a protože tým Sama Allardyce má s bráněním standardních situací problémy, zařazení McAuleyho do sestavy bude opět žhavým tématem.

Duo Tottenhamu Kane-Eriksen ve formě

Oba dva hráči Kohoutů se nachází v dobrém rozpoložení. Harry Kane si připsal z posledních 3 zápasů dvakrát hattrick, a přestože v Evropské lize svému týmu do další fáze nepomohl, na domácí půdě se mu daří výborně. Podobně dobře na tom je jeho dvorní nahrávač Christian Eriksen, který drží třízápasovou bodovou šňůru (2A /1G+1A / 2A) a stal se prvním hráčem letošní sezóny s alespoň 10 ligovými asistencemi. Zajímavostí je, že 4 z těchto asistencí vedly ke gólu Harryho Kanea.

Leicester opět připomínal mistrovský tým

Éra Claudia Ranieriho je u konce. Úspěšný manažer byl po porážce v Seville od týmu odvolán a výsledek ze včerejšího zápasu s Liverpoolem přivádí na mysl konspirační teorie o problémech v kabině. Stačil k tomu úplně odlišný přístup hráčů Lišek v zápase s Liverpoolem a hlavně skvělé výkony Vardyho, Drinkwatera a Fuchse. Všichni tři patřili k nejlepším hráčům na hřišti a Vardy výborně potvrdil moje předzápasové prognózy o jeho možném střeleckém procitnutí. Pokud jste na něj vsadili, nyní určitě nelitujete. Buďme však zatím opatrní, protože nevíme, jestli to bude ten potřebný nakopávací impuls nebo pouze zápas se soupeřem, který svým herním stylem umožnil Leicesteru předvést výkon hodně podobný těm z minulé sezóny.