Nástroje pro každodenní analýzu

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Pokud to s hraním daily fantasy sports myslíte alespoň trochu vážně a chcete dlouhodobě vyhrávat, pak budete muset věnovat potřebné množství času analýzám a sledováním zpráv ze sportu, kterému se věnujete. Abych vám ulehčil zdlouhavé zkoušení všech možných nástrojů a zjišťování, jestli ten a ten nástroj stojí za to, rozhodl jsem se sepsat krátký rozbor všech nástrojů, které ke své hře používám sám.

Nástroje pro analýzu

DailyFantasyNerd.com

FantasyNerd je asi jeden z nejlepších nástrojů pro analýzu NBA, NFL, NHL a MLB, pokud bereme v potaz poměr cena/výkon. Co tím myslím? Když chcete přístup ke statistikám a nechcete je zdlouhavě hledat a získávat z několika webů, pak FantasyNerd nabízí všechna důležitá data na jednom místě za rozumnou cenu. Registrace je zdarma, stejně jako jeho základní využívání. Pokud by jste chtěli upgrade na vyšší úroveň bude vás to stát od 20$ do 70$, ale s klidným srdcem můžu říct, že je to momentálně zbytečné. Koupí balíčku získáte navíc jen funkce, které zatím v EU nevyužijeme. Jedná se o lineup optimalizátor, který je pouze pro americké herny.

www.dailyfantasynerd.com

FantasyLabs.com

FantasyLabs je podobným analytickým nástrojem jako FantasyNerd s tím rozdílem, že je pokročilejší. Nabízí podrobnější statistiky, různé předem vytvořené statistické modely, ale co je hlavní, umožňuje hráčům vytvářet své vlastní modely a testovat je. Vynikající nástroj pro už zkušenější hráče, kteří se snaží najít edge a zkoumají hru hodně do hloubky. Za FantasyLabs stojí asi nejlepší DFS hráči současnosti Jonathan Bales a Peter „csuram88“ Jennings a nedávno do nich investoval podnikatel, venture investor a majitel basketbalových Dallas Mavericks, Mark Cuban. Aby jste mohli FantasyLabs používat, budete potřebovat 59$ měsíčně.

www.fantasylabs.com

Zdroje informací

Twitter

Na rovinu říkám, pokud nemáte Twitter a chcete hrát fantasy sports na úrovni, okamžitě si jej založte. Bez něj se prostě neobejdete. Když hrajete daily fantasy sports, pak analýzami vaše práce nekončí, ale teprve začíná. Sledování informací a novinek ze sportu, kterému se věnujete je životně důležité, aby jste dokázali získat edge nad soupeři, kteří to nedělají. DFS hráč si nebere volno. Osobně kontroluju Twitter  co hodinu, každý den, po celý rok. V podstatě to hraničí se závislostí, ale pokud chci být neustále v obraze, pak musím mít pravidelný přísun všech důležitých informací, které mohou ovlivnit mé lineupy.

Pár zajímavých Twitter účtů ke sledování do začátku: @FantasyLabs (a jejich podúčty k jednotlivým sportům), @dfsnerd, @PGATOUR, @premierleague, @NBA, @BaskMonster, @MaxJSteinberg, @DanielSingerS, @iKezims, @BalesFootball, @CSURAM88 a také můžete mě @jakubpiskor :))) a náš web @dfsportscz

Rotoworld.com

Z mého pohledu asi nejlepší site pro informace obecně o fantasy sportu. Najdete zde zprávy a rozbory ze všech důležitých sportů a minimálně v začátcích vám mohou být jejich názory hodně nápomocné. Např. pokud jste pročetli mé články na webu, pak jste si nemohli nevšimnout, že velice často zmiňuji důležitost zranění. Na rotoworld najdete informace o těchto zraněních, ale ještě názory, kteří hráči budou nejvíce profitovat a mají největší potencionální upside na úkor zraněných hráčů. Pro začátečníky vskutku skvělé informace! Postupem času všechny tyto funkce budu chtít přidávat i na náš web, ale ještě to chvíli potrvá:)

www.rotoworld.com

Specializované weby

Basketballmonster.com

Skvělá site pro sestavy a rotace hráčů NBA. Tuto stránku používám na zjišťování soupisek týmů, rotaci hráčů a informace o zraněních.

www.basketballmonster.com

NBAwowy.com

Extrémně užitečný nástroj, který využijete při analýze zraněných hráčů. Na tomto webu zjistíte, jak se změní %USG (a další parametry jako střelba, minuty, atd.) hráčů v případě zranění jejich spoluhráče.

www.nbawowy.com

Golfstats.com

Skvělý web, na kterém najdete veškeré potřebné informace o výkonech úplně všech golfistů na okruhu PGA. Informace o historických umístěních v turnajích, současné výkony atd. Vše na jednom místě a zdarma.

www.golfstats.com

Squawka.com

Základní statistiky pro fotbalovou anglickou Premier League. Góly, asistence, čistá konta, odehrané minuty, zápasy a pár dalších užitečných statistik.

www.squawka.com

Tak to je asi takový základ, který je potřeba do začátku, a který by vám měl ušetřit čas dlouhým hledáním a zjišťovaním, co je dobré a co ne. Určitě mohu slíbit, že většinu těchto funkcí a vychytávek budu postupně přidávat i na náš web, aby jste měli vše pohromadě na jednom místě. A těšit se také můžete na podrobnější rozbor práce s DailyFantasyNerd, FantasyLabs a NBAwowy, které si myslím stojí za to pořádně rozebrat.

To je asi vše a kdyby jste měli dotazy nebo myšlenky, o které se chcete podělit, tak komentáře, rád odpovím:)