Největší karetní hříšníci v Premier League

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Na každé fantasy herně jsou za žluté a červené karty udělovány mínusové body, které vždy o něco sníží hodnotu a potenciál daného hráče. Přestože budou vždy převažovat přínosy z činností, za které hráč dostává kladné body, někdy může nastat situace, kdy se budete rozhodovat mezi dvěma hráči s totožným potenciálem a rozhodnout o draftu může právě náchylnost ke karetnímu napomínání.

Typickým příkladem může být dvojice krajních obránců z Tottenhamu, Danny Rose a Kyle Walker. Oba dva patří mezi nejofenzivnější a zároveň nejproduktivnější obránce soutěže s hodně podobným potenciálem. Rose si letos připsal 2G+2A a celkově za tuto produktivitu dostal 18 fantasy bodů, Walker si pak připsal 5A a dohromady získal 15 fantasy bodů. Při tomto krátkém pohledu se jeví Rose jako lepší fantasy obránce. Když ale připočteme také Roseovu větší náchylnost na karty (Rose – 8 žlutých karet, Walker – 5 žlutých karet), přijdeme na to, že jejich hodnota je prakticky totožná.

A v takových srovnáních bychom mohli pokračovat, protože najdeme spoustu dalších příkladů. Hodně fantasy hráčů karetním prohřeškům nevěnuje takovou pozornost, jakou si zaslouží a přichází tak zbytečně o body. V bodově těsných turnajích se počítá každá výhoda, i malá, a takový minusový bod vás v konečném důsledku může stát vítězství nebo lépe finančně ohodnocené umístění.

Top 5 hráčů s největším počtem karet

Hráč Klub Karty (celkem) Žluté karty Červené karty
Jose Holebas Watford 10 10 0
Danny Rose Tottenham 8 8 0
Miguel Britos Watford 8 7 1
Danny Simpson Leicester 8 8 0
Nicolás Otamendi Manchester City 8 8 0

Zajímavým úkazem je pak levý obránce Jose Holebas, který vévodí tabulce největších karetních hříšníků. Za 22 odehraných kol již stihl nasbírat deset žlutých karet, což se rovná deseti minusovým fantasy bodům. A to není vůbec málo. Hodně DFS hráčů jej považuje za jednoho z nejlepších obránců, co se týče ofenzivního potenciálu – a určitě správně (letos 2G+3A), ale zapomínají na jeho náchylnost ke kartám, která jej v konečném důsledku stojí lepší výsledky a řadí jej až výrazně za hráče jako Seamus Coleman, Marcos Alonso a Charlie Daniels.

Ve fantasy turnajích je potřeba hledat jakoukoli malou výhodu, která může převážit misky vah ve váš prospěch, a proto je potřeba věnovat pozornost, i na první pohled tak malé věci, jako je jeden mínusový bod za žlutou kartu. Určitě to mějte na paměti, až zase budete vytvářet fantasy sestavy.