Když se řekne španělská La Liga, okamžitě se nám vybaví útočné hvězdy Cristiano Ronaldo, Lionel Messi, Antoine Griezmann a další. Ovšem v Daily Fantasy musíme umět poskládat tým komplexně a základem je většinou fungující obrana. Jak jsou na tom týmy La Ligy s defenzivou?

Pozor na giganty

Nejlepší španělské týmy Barcelona a Real Madrid se ve svých zápasech extrémně soustředí na útok. Proto vznikají v jejich obranách často okénka a to dokážou soupeři trestat. Navíc se často stane, že giganti vedou o tři či čtyři góly a jejich soustředění uvadá.

Proto nesbírají Real a Barcelona příliš čistých kont. Když se podíváme na posledních 10 zápasů ve všech soutěžích, Barceloně se to povedlo třikrát, Realu dvakrát. Navíc to až na jeden zápas bylo vždy doma. A pravidelní hráči moc dobře ví, jak je to s cenami hráčů madridského a katalánského týmu.

Za vysokou cenu se tak obránci Relau a Barcelony nevyplatí. Samozřejmě například Sergio Ramos má značný ofenzivní potenciál a občas je schopný dát i dva góly (jako naposledy v Neapoli), ale pořád to není nic pravidelného. To platí i o Marcelovi, který má v této sezoně zatím bilanci 1+6. U Barcelony je to ještě horší, jediný obránce, jemuž se v této sezoně směrem do ofenzivy daří, je Sergio Roberto (5 asistencí).

Atlético umí, ale ne jako dřív

Mírným zklamáním je v této sezoně také obrana Atlétika Madrid. Ne že by byla špatná, ale i vinou zranění není přece jen až tak pevná jako v předchozích sezonách. Za posledních 10 zápasů udržel madridský celek třikrát čisté konto a celkově inkasoval 11 branek.

Tato statistika nám jasně ukazuje, že defenziva Atlétika je pořád velmi dobrá, ovšem čistých kont oproti minulým sezonám ubylo. A zklamáním je rovněž pohled na jednotlivé obránce. Tradičně silný Diego Godín dal zatím dvě branky a ofenzivní krajní obránci Filipe Luís (0+4) a Juanfran (0+2) už také zažili lepší sezony.

Výborný Villarreal, trumfem Sevilla

Od začátku sezony je v defenzivě vynikající Villarreal, který až na opravdovou výjimku nedostává pravidelně v zápase více než branku a navíc se mu často podrží udržet čisté konto. Za posledních 10 zápasů si Žlutá ponorka připsala hned 5 nul. To je opravdu super bilance.

Obránci Villarrealu totiž nejsou pochopitelně tak drazí jako hráči Barcelony, Realu a Atlétika. Jen ofenzivní práce by měla být lepší, protože nejproduktivnějším obráncem Villarrealu je krajní bek Jaume Costa s jedním gólem a dvěma asistencemi. Ale to je obecně problém šestého týmu ligy – málo gólů dostává, ale měl by víc dávat.

V posledních zápasech se ale hráčům Daily Fantasy objevil možná nečekaný trumf, co se defenzivy týče. Je jím Sevilla. Ano, všichni fanoušci vnímají, že tým Jorge Sampaoliho hraje v této sezoně skvěle a prohání dokonce Real s Barcelonou, Sevilla je ale vnímána hlavně pro svou ofenzivní sílu.

Po dvou zápasech, ve kterých Sevilla dostala 3 góly (Osasuna, Espanyol), sice lehce ubrala ve střílení gólů, ale o to více se soustředí na pozornou defenzivu. V následujících sedmi zápasech totiž inkasovala pouze 3 góly a udržela hned čtyřikrát čisté konto. Dvakrát vyhrála 1:0, jednou 2:0 a jednou hrála bez branek.

Nejzajímavějším obráncem v dresu Sevilly je pak Gabriel Mercado, který v aktuální sezoně nasázel 3 branky a přidal jednu asistenci. Pokud se ovšem ve finální fázi ještě zklidní, mohl by být produktivnější.

Odlišení: Deportivo Alavés

Je na 12. místě tabulky, ale inkasoval méně branek než pátý Real Sociedad a jen o dvě více než třetí Sevilla. Kdo je to? Správně, Deportivo Alavés. Naprosto nečekaný finalista španělského poháru Copa del Rey často překvapuje i v La Lize. Na nejlepší samozřejmě nemá, přesto se vyplatí Alavés sledovat. Hlavně co se týče defenzivy.

Za posledních 10 zápasů totiž udržel Alavés hned pětkrát čisté konto a to je na levné hráče úžasná bilance. Třikrát z toho byla remíza 0:0, což jasně ukazuje, že naopak v ofenzivě je nováček La Ligy velmi slabý. Ale jako odlišení pro defenzivu může fungovat skvěle.

Velmi silný je Alavés hlavně na domácí půdě, kde dokázal naposledy například remizovat ze Sevillou 1:1 a to měl nakročeno za výhrou. V poslední době pak doma porazil Valencii (2:1) či Celtu Vigo (1:0). Úletem byl akorát zápas se silnou Barcelona, která Alavés zničila 6:0.