Důležité novinky před dalším zápasem Washingtonu a Pittsburghu! Domácí prohrávají v sérii 1:3 a už si nemohou dovolit prohrát. Jenže snadné to mít nebudou. Pens se vrací kapitán Sidney Crosby, naopak hvězdný Alex Ovečkin bude za Capitals startovat až ve třetím útoku. Možná to ale nebude na škodu…

DOPAD NA DFS

Začneme u Ovečkina. Jemu se zatím v sérii moc nedaří, dal jeden gól, přidal tři asistence a má dva minusové body. V posledním zápase navíc pořádně vyhořel a tak naplánoval trenér Trotz změny. Ovečkin začne ve třetí formaci po boku Larse Ellera a Toma Wilsona. Tím na první pohled výrazně klesá jeho potenciál. Ovšem pozor. Kouč Trotz bude hrát opět jen na 11 útočníků a Ovečkin je prý hráčem, který by mohl hrát často ve dvou lajnách. Navíc mu zůstane výsostné postavení na přesilovce. „Snad mi změna pomůže k více gólům,“ přeje si Rus. Za vysokou cenu bych ho v těžkém matchupu ale přesto asi raději opomíjel.

Co se týče Crosbyho, tady nemusíme jít s analýzou příliš do hloubky. Návrat kapitána Pens jednoznačně pomůže, Crosby je v celé sezoně i play off vynikající. V sérii s Washingtonem má za tři zápasy bilanci 2+2, navíc vedle něj každý spoluhráče okamžitě vyroste. To se týká hlavně s osmi zásahy nejlepšího střelce play off Jakea Guentzela. Právě on by mohl být top volbou z týmu Pittsburghu.