Od nedělního zápasu Tottenhamu s Millwallem v FA Cupu jsme s napětím čekali na výsledky vyšetření zraněného kotníku klíčového útočníka Spurs, Harryho Kanea. Vzhledem k tomu, že se jedná o zranění stejného kotníku, kvůli kterému letos Kane vynechal již 10 zápasů (7 týdnů) na začátku sezóny, prognózy hovořily až o konci sezóny pro anglického snajpra.

Podle posledních informací z klubu se nakonec nejedná o tak vážný problém jako v minulém případě, ale i tak si Kane odpočine od fotbalu na několik týdnů. Přestože samotný klub neuvedl dobu léčení, zdroje blízké klubu hovoří o pauze na 4-6 týdnů.

Dopad na DFS: Pro hráče daily fantasy to znamená, že budou muset svou pozornost přenést na jiné ofenzivní hráče týmu. V době poslední Kaneovi absence dostávali větší herní prostor Vincent Janssen a Son Heung-Min. Bohužel, jejich bilance za 5 zápasů Premier League v tomto období nebyla nijak úžasná. Son si připsal 2 góly a asistenci a Janssen dokonce pouze gól (z penalty) a asistenci. Nutno podotknout, že se v tomto období Spurs nacházeli v největší krizi dosavadního průběhu sezóny.

S neúčastí Kanea půjde efektivita v zakončení jednoznačně dolů, ale neznamená to nutně, že musíme na celý Tottenham zapomenout. Především Son a pak také Dele Alli s Christianem Eriksenem budou ti, kteří musí převzít odpovědnost za ofenzivu týmu.