Dlouho očekávaný přestup byl konečně potvrzen. Arsenal před několika hodinami oznámil, že se levý obránce či záložník Sead Kolasinac připojí v létě k jejich týmu. Stále ještě 24letý Bosňan přichází ze Schalke, kde strávil celou svou dosavadní kariéru.

Dopad na DFS

Po nějaké chvilce jsme se opět dočkali přestupu, který může mít slušný vliv na fantasy value některého z týmů Premier League. Kolasinac přichází do Arsenalu po životní sezóně, ve které zaznamenal 3 góly a 5 asistencí v Bundeslize a přidal další 2 asistence v Evropské lize. To vše stihl za odehraných 2652 minut. Jeho příchod bude téměř jistě znamenat odchod Kierana Gibbse do jiného klubu (největším favoritem na jeho získání je Newcastle) a posun Nacha Monreala na lavičku náhradníků.

Pokud Kolasinac naváže na loňské výkony, pak bude určitě zajímavějším ofenzivním cílem pro DFS hráče než Monreal, který v Arsenalu nikdy nepatřil mezi nejproduktivnější beky soutěže. Na druhou stranu, bosenský obránce je náchylný na zranění, o čemž svědčí fakt, že v průběhu kariéry v Schalke neodehrál nikdy kompletní sezónu. To dává šanci Monrealovi, který by v některé fázi soutěže mohl opět zasáhnout do hry. Kolasinac v průběhu loňské sezóny zaznamenal také 23 vytvořených šancí a 51 úspěšných tackles.