Pořádně se v posledních dnech rozšoupnul londýnský West Ham. Po zisku defenzivních hráčů Pabla Zabalety a Joe Harta přivedl v rozmezí jednoho týdne hned dva kvalitní ofenzivní borce – ze Stoke získal za rekordní částku Marka Arnautoviče a z Leverkusenu pak bývalého útočníka Manchesteru United, Javiera Hernandeze, známého jako Chicharito.

DFS dopad

Na začátek je potřeba konstatovat, že West Ham dělá toto léto mnohem lepší práci na přestupovém trhu než minulé léto. Ziskem Zabalety a Harta výrazně posílili obranu prověřenými a zkušenými matadory a při posilování útoku se drží stejné taktiky. Jak Chicharito, tak Arnautović jsou prověření hráči, kteří přinesou okamžitou kvalitu do základní sestavy a jednoznačně budou ihned potencionálními volbami do našich DFS sestav.

Chicharito si po odchodu z Manchesteru vybojoval stálé místo v základní sestavě Leverkusenu a ve dvou sezónách nasbíral 22, respektive 12 gólů. Ve West Hamu by neměl mít problém získat dostatek herního prostoru v konkurenci věčně zraněných Andy Carrolla a Diafry Sakha a svou pozornost si v DFS jednoznačně zaslouží. I přestože bude Premier League letos ještě více náročnější soutěží, dobré matchupy se pro West Ham určitě najdou, a v těch by měl být Chicharito zajímavou volbou.

Rakouský reprezentant Arnautović přichází ke Kladivářům po čtyřech letech ve Stoke, kde dokázal své kvality, ale také nedostatky. Arnautović je slušným mid-range fantasy záložníkem s nadprůměrným fantasy potenciálem, pokud je na vrcholu formy. Tento upside nám ukázal v předminulé sezóně, ve které nasázel 11 gólů a přidal 6 asistencí. V minulé sezóně už šlo vidět, že potřebuje změnu, když měl hodně hluchých výkonů, které by s novým impulsem ve West Hamu mohl eliminovat na minimum. Arny je slušnou volbou jako odlišující prvek v dobrých matchupech, protože patří mezi boom-or-bust hráče, kterým se buď povede skvělý výkon nebo jsou prakticky neviditelní. A přestože přestoupil do týmu, kde bude mít lepší spoluhráče, nepředpokládám, že se tento jeho aspekt hry změní.