Premier League 1.kolo – Vítězové a poražení

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Včerejší dohrávka mezi Chelsea a West Hamem uzavřela první kolo anglické Premier League a my se tak můžeme podívat na rekapitulaci všeho důležitého, co nám toto kolo přineslo. Kteří hráči zazářili, a kteří naopak zůstali za očekáváním?

Vítězové

Philippe Coutinho (2+0)

Jednoznačně největší hvězda prvního kola. Brazilský ofenzivní středopolař vyrovnával nádherným přímým kopem na 1:1 v zápase s Arsenalem, aby poté v druhé půli zvyšoval po krásné akci Clynea na 3:1. Coutinho patřil k nejaktivnějším střelcům loňské sezóny a začátek té letošní ho zastihl v dobré pohodě. Celá ofenziva Liverpoolu zaslouží pochvalu, a přestože spousta lidí bude nastřílené čtyři góly svádět na problémy Arsenalu v obraně, každý kdo viděl zápas na vlastní oči musí uznat, že nová ofenziva Liverpoolu ve složení Firmino-Coutinho-Mané-Lallana-Wijnaldum vypadá opravdu nebezpečně a pro letošní fantasy sezónu slibuje opravdu veliký potenciál.

Adam Lallana (1+1)

Z pohledu fantasy druhý nejlepší hráč kola, jenž se postaral o druhý liverpoolský gól a stál na začátku úžasného průniku Sadia Maného, který skončil čtvrtým gólem. Hráč stojící na okraji zájmu mezi všemi ofenzivními hvězdami LFC bodově zastínil zejména Firmina, ale i Maného, což by pro nás ale neměl být automaticky povel k jeho draftu. V minulých sezónách jej výrazně brzdila efektivita, takže bychom neměli rychle propadat emocím, protože Firmino i Mané mají stále větší DFS potenciál pro další kola.

Santi Cazorla (0+2)

Nastoupil do zápasu až v 61. minutě, ale za jeho podíl na skoro zmrtvýchvstání Arsenalu v zápase s Liverpoolem nelze jinak, než jej zařadit mezi největší fantasy hvězdy kola. Dvě asistence za necelých třicet minut je skvělá bilance, a také velká připomínka, čeho je plně zdravý Santi Cazorla schopen. Pokud bude schopen odehrát celou sezónu bez zdravotních problémů, jeho bilance může vystoupat až k deseti gólům a deseti asistencím za sezónu. Zejména skvěle nacentrovaný balón, ze kterého dal gól Calum Chambers ukázal, jak nebezpečný je exekutor standardních situací.

Anthony Martial (0+2)

Vypadá to, že si loňský nejlepší střelec United získal důvěru Jose Mourinha a bude volbou číslo jedna na levou stranu ofenzivní čtyřky. Jeho výkony na začátku sezóny nám dávají zajímavý příslib do budoucna, protože pokud ke svým střeleckým schopnostem dokáže přidat také více gólových nahrávek, jeho fantasy hodnota rapidně poroste.

Robert Snodgrass (1+0)

Přestože si nepřipsal nejlepší statistiky, ale “pouze” jeden gól, musím jej do tohoto seznamu zařadit. Těm, kteří neviděli úvodní duel s Leicesterem, se tato nominace může zdát divná, ale já jsem byl z jeho výkonu nadšen. Snodgrass byl hlavní ofenzivní postavou svého týmu, z pravé strany se neustále zapojoval do ohrožení branky soupeře, zahrával veškeré standardní situace (rohy, centrované přímé kopy, přímé kopy se střelou rovnou na bránu) a byl tak neustálým nebezpečím. Navíc, soupiska Hullu je šíleně úzká (když má pouze 13 zdravých hráčů A mužstva), takže je veliký předpoklad, že bude i nadále hlavním ofenzivním tahounem. Určitě bych jej nespouštěl z očí.

Poražení

Alexis Sanchez

Při neúčasti Oliviera Girouda měl být hlavní ofenzivní hrozbou pro obranu Liverpoolu, ale zůstal významně za očekáváním. Za celý zápas si připsal pouze jednu zblokovanou střelu zpoza vápna a to bylo tak nějak vše. Určitě jej na základě jednoho zápasu nesmíme odepisovat, ale toto utkání si za rámeček rozhodně nedá.

André Gray

Po skvělé přípravě, ve které dal 9 gólů v 6 utkáních, se od něj očekával alespoň jeden gól proti oslabenému Swansea. Bohužel na něj, stejně jako na celý tým, pravděpodobně dolehla tíha okamžiku, protože v průběhu celého zápasu byl prakticky neškodný. Na soupeřovu branku sice vyslal 4 střely, ale pouze 1 mířila mezi tři tyče, a pokud se chce Burnley zachránit, jeho góly bude potřebovat.

Andros Townsend

Celá ofenziva Crystal Palace by zasloužila zařazení na seznam zatracenců. Proti papírově slabšímu WBA měl tým vedený Alanem Pardewem dojít k jasnému vítězství, ale nestalo se tak. Dobře bránicí hráči WBA dokázali udržet čisté konto a před CP je ještě dost práce, aby zlepšili ofenzivní činnost. Jejich velkou slabinou je absence kvalitního útočníka se střeleckým instinktem, což musí do konce přestupového období napravit. Včera úspěšně prodali Yannicka Bolasieho do Evertonu za 30 milionů liber, takže by měl být dostatek peněz na jeho nákup.

Ryiad Mahrez + Jamie Vardy

Nesdílím nadšení některých kolegů z gólu Ryiada Mahreze, protože jeho výkon zůstal významně za očekáváním. Snad kromě jediné zajímavější akce byl v průběhu zápasu neviditelný a srdcem hrající hráči Hullu celý Leicester zastínili. Gól, který vstřelil je sice dobrou zprávou pro manažery, kteří jej měli ve svých sestavách, výkon už tolik nepotěšil a nedal nám pozitivní impuls pro další kola. Jamie Vardy se na hrotu snažil, bojoval jak je jeho zvykem, ale v důležitém momentu, kdy měl dát gól, selhal, takže jeho výkon také nemůžeme hodnotit jako povedený. Uvidíme, jak se bude Leicesteru dařit v dalších kolech, ale úvodní kolo bylo spíše mírným varováním než potvrzením minulé sezóny.