S blížícím se víkendem je potřeba opět začít směřovat naše pohledy směrem k Premier League a není lepší cesty než se podívat na zásadní novinky přicházející z klubů. Kteří hráči budou nebo mohou scházet svým týmům oproti posledním zápasům? To najdete v našem přehledu novinek.

———

Začněme tou nejdůležitější zprávou ze všech, o které jsme již na našem webu informovali. Harry Kane vypadl ze hry na nějakých 4-6 týdnů z důvodu zraněného kotníku. Jeho absence bude v závěrečném boji citelná.

Více si o jeho zranění a dopadu na DFS přečtěte zde >>>

Tottenhamu stále nepomůže Danny Rose a mírně nejistý je start Mousy Dembeleho, i když u něj je vysoký předpoklad, že nakonec svému týmu bude k dispozici.

Dalším hráčem, který patří mezi fantasy stálice a jeho start patří mezi nepravděpodobné, je záložník WBA Matt Phillips. Nejlepší nahrávač týmu už zmeškal 3 poslední zápasy a zprávy z kabiny spíše potvrzují, že bude muset vynechat další kolo.

Soupeřem WBA bude již v sobotu Arsenal, který se pravděpodobně bude muset vypořádat s absencí Alexe Oxlade-Chamberlaina. O jeho startu se bude rozhodovat těsně před zápasem, ale momentálně jej musíme zařadit mezi hráče s málo pravděpodobným startem. Naopak Arsene Wenger už by měl mít k dispozici Danny Welbecka i Mohameda Elnenyho.

Pokud patříte mezi fantasy hráče věřící obraně Crystal Palace, určitě sledujte situaci kolem levého beka Patricka Van Aanholta. Holandský obránce má určité problémy s kotníkem a v současné chvíli je jeho start 50 na 50. Pokud nebude moci nastoupit, podívejte se na Jeffrey Schluppa, který jej v takovém případě nahradí.

Liverpool čeká v neděli šlágr kola s Manchesterem City a všechny fanoušky určitě těší zprávy z klubu, že ofenzivní tahoun týmu Roberto Firmino se zapojil do tréninku. Jeho start určitě není zaručen, ale zprávy o účasti na tréninku dávají pozitivní signál směrem k nedělnímu zápasu. Méně pozitivní je absence Jordana Hendersona, který bude s největší pravděpodobností chybět i v tomto veledůležitém utkání. Na druhé straně Manchester City nemá po středečním zápase Ligy Mistrů žádná nová zranění.

To v táboře rivala z United musí řešit mnohem větší problémy. Pouze na tribuně bude sedět Zlatan Ibrahimović, který si odpykává disciplinární trest a kvůli červené kartě z FA Cupu se k němu přidá i Ander Herrera. Hlavním problémem jsou absence v útoku, protože Jose Mourinho nebude moci využít ani Anthony Martiala a s vysokou pravděpodobností ani Waynea Rooneyho.

U jejich víkendového soupeře z Middlesbrough se udála zásadní změna v podobě odvolání manažera Aitora Karanky. Na jeho místo si prozatím stoupne asistent Steve Agnew. Pro tento zápas nemůže počítat s obránci Calumem Chambersem, Danielem Ayalou a pravděpodobně také s George Friendem. Otazník visí také nad útočníkem Rudym Gestedem.

Svoje problémy řeší také dvojice klubů bojujících o záchranu. Ve Swansea zatím neví, zda-li budou mít k dispozici levého obránce Martina Olssona, který stále netrénuje. Lepší je situace u Kyle Naughtona a Fernanda Llorenteho – oba dva se po vynechání úterního tréninku již zapojili do přípravy s týmem. Jistotou je také absence pravého obránce Angela Rangela. Jejich přemožitel z posledního kola, Hull City, zase musí zapomenout na nasazení útočníka Oumara Niassého, autora dvou gólů právě do sítě Swans. Dohoda mezi kluby neumožňuje jeho start proti Evertonu.

Ve West Hamu budou čelit rozjetému Leicesteru, ale pravděpodobně bez Roberta Snodgrasse. Jeho start je při nejlepším hodně nejistý a momentálně spíše nepravděpodobný. Lehce sledujte také situaci okolo Michaila Antonia, který by ale dle všech informací měl být na zápas připraven.