Premier League: Přehled týmových novinek před 30. kolem

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

S blížícím se víkendem je potřeba opět začít směřovat naše pohledy směrem k Premier League a není lepší cesty než se podívat na zásadní novinky přicházející z klubů. Kteří hráči budou nebo mohou scházet svým týmům oproti posledním zápasům? To najdete v našem přehledu novinek.

———

Hned v úvodním zápase nás čeká pikantní souboj mezi dvěma liverpoolskými kluby – Evertonem a Liverpoolem. Bohužel pro “domácí” tým se ho nezúčastní důležitý záložník Adam Lallana, který utrpěl svalové zranění v reprezentační přestávce. V sestavě jej může nahradit Jordan Henderson, u kterého je určitá šance, že se v tomto kole vrátí na trávníky. Jurgen Klopp i nadále nemůže počítat s věčně zraněným Danielem Sturridgem.

Adam Lallana zmešká derby s Evertonem >>>

Jejich soupeř z Evertonu řeší po reprezentační pauze také několik problémů. A to hlavně v obraně. Klíčový obránce Seamus Coleman vypadl ze sestavy po hrozivém zákroku Neila Taylora minimálně na půl roku. Z reprezentace si přivezl zranění také Ramiro Funes Mori a trenérům k dispozici proti Liverpoolu nebude. Těmito zraněními se otevírá prostor pro mladého Masona Holgatea.

Seamus Coleman je minimálně na půl roku mimo hru >>>

Manchesteru United budou proti WBA chybět disciplinárně potrestaní Ander Herrera a Zlatan Ibrahimović, stejně jako zranění obránci Chris Smalling a Phil Jones. Další zápas vynechá i nejdražší hráč světa, Paul Pogba, který se nestihl uzdravit. Naopak k dispozici by měli být Wayne Rooney a Maroune Fellaini. Jejich soupeř bude postrádat pouze stále zraněného Matta Phillipse.

V táboře Tottenhamu, který zajíždí na půdu Burnley, stále nemohou počítat s Danny Rosem, Harry Kanem a Erikem Lamelou. U Lamely vedení potvrdilo, že vynechá i zbytek sezóny. Nejistý je start Vincenta Janssena, u kterého se ale stejně se základní sestavou nepočítalo.

Až nezvykle velké množství hráčů je v nejistotě v táboře Chelsea. Kromě Edena Hazarda, který vynechal již minulé kolo před reprezentační přestávkou visí nejistý start (50%) u Victora Mosese. Drobné zdravotní trable má také dvojice Thibaut Courtois a Diego Costa, ale oba dva by do zápasu měli nastoupit.

Jejich soupeřem bude Crystal Palace, které bude pravděpodobně opět postrádat levého obránce Patricka Van Aanholta a nejistý start je také nad středním záložníkem Jamesem McArthurem.

V poslední době se trápící West Ham zajíždí na půdu Hullu a obejít se bude muset bez stabilního obránce Winstona Reida. Do konce sezóny je mimo hru také Pedro Obiang a vysoce nepravděpodobný je start nejlepšího střelce týmu Michaila Antonia. Na druhé straně stojí za to zmínit, že domácím nebude k dispozici vykartovaný Tom Huddlestone, naopak do hry bude připraven Oumar Niassé.

Leicesteru City se může po jednozápasové absenci vrátit Wes Morgan, ale jeho start je stále nejistý, takže buďme opatrní. Jejich soupeř bude z nových absencí postrádat pouze Phila Bardsleyho, který dostal trest za červenou kartu.

Dobrý matchup čeká Southampton proti Bournemouthu, bohužel nezúčastní se ho ofenzivní hvězda domácích – Manolo Gabbiadini. Italský snajpr musel v posledním utkání předčasně střídat a jeho start je vyloučen.

Kolo uzavře pikantní souboj mezi Arsenalem a Manchesterem City. Domácí budou postrádat brankářskou jedničku Petra Čecha a Lucase Pereze. Větší starosti má Pep Guardiola na druhé straně. Nejistý je start hned u čtveřice hráčů. Trojice Kevin de Bruyne, Bacary Sagna a Pablo Zabaleta momentálně bojuje s časem, aby se stihla dát do pořádku, ale jejich start je nyní 50 na 50. Větší šance se dávají Raheemu Sterlingovi, který by měl být k dispozici, i přes menší zranění zad.