Když to nezkusíš, gól nedáš. Tuto větu říkají trenéři začínajícím fotbalistům, ale někdy by se touto prostou radou měli řídit i profesionálové. Naše desítka to ale ví moc dobře. Podívejte se na TOP 10 nejčastěji střílejících hráčů v Premier League a jejich úspěšnost.

Vůbec nejčastěji na branku střílí v současnosti potrestaný útočník Manchesteru City Sergio Agüero. Tohoto borce asi nemusíme ani přibližovat, jde o ryzího kanonýra. Pro hráče Fantasy je v podstatě jistotou, jenže vždy patří k nejdražším hráčům kola.

Kromě toho, že nám tabulka ukazuje hráče, kteří to nejčastěji zkouší, dají se z ní vyčíst i další zajímavé detaily. Například v ní najdeme jediného hráče, který nehraje za velkoklub – Gylfiho Sigurdssona, na kterém stojí a padá letos špatná Swansea. Islanďan hodně střílí se slušnou přesností, navíc kope penalty.

Všem se pak vymyká Paul Pogba. Záložník Manchesteru United dokázal částečně setřást obří tlak a v posledních zápasech patří k nejlepším hráčům svého týmu. Na produktivitě ale musí ještě zapracovat. Zatím má na kontě 3 góly a 3 asistence. Ale hlavně – není moc přesný. Z naší desítky má jednoznačně nejhorší přesnost střelby (36%), takže na branku jde skoro jen jeho každá třetí střela. S jeho sebevědomím je ale jasné, že to bude zkoušet dál.

Jinak se ovšem nedá říct, že by nám tato statistika přinesla nějaké překvapivé zjištění. Všichni hráči, které vidíme v tabulce, patří mezi tahouny svých týmů a často jsou na hřišti lídry. Kluby na ně spoléhají. Tomu bohužel odpovídá také jejich cena.

TOP 10 nejčastěji střílejících hráčů v Premier League

Místo Hráč Klub Průměr střel na zápas Přesnost střelby* Počet gólů
1. Sergio Agüero Manchester City 5,1 59% 10
2. Zlatan Ibrahimovic Manchester United 4,6 54% 12
3. Christian Eriksen Tottenham 4,2 60% 5
4. Philippe Coutinho Liverpool 3,8 53% 5
5. Paul Pogba Manchester United 3,4 36% 3
6. Alexis Sánchez Arsenal 3,2 60% 12
7.-8. Roberto Firmino Liverpool 3,1 60% 5
7.-8. Gylfi Sigurdsson Swansea 3,1 57% 5
9. Theo Walcott Arsenal 3 55% 8
10. Harry Kane Tottenham 2,9 59% 7

*Kolik procent ze všech střel jde na branku