V sobotu se odehraje již 33. kole Premier League a my začneme analýzu pravidelným přehledem novinek z táborů týmů. Jaká nová zranění a karetní tresty ovlivní sestavy na víkend?

—-

Jako první otevře 33. kolo opět Tottenham, který hostí Bournemouth. Ani v jednom týmu se nedají čekat změny v sestavách, obě jedenáctky jsou v poslední době hodně stabilní. Tottenhamu se uzdravil akorát Victor Wanyama, který představuje alternativu do středu pole. Bournemouth může po pěti zápasovém distancu opět postavit Tyrone Mingse, ale dle všeho začne na lavičce náhradníků. Eddie Howe bude pravděpodobně moci po delší době opět využít služeb Juniora Stanislase.

Watford bude v zápase se Swansea řešit podobné defenzivní trable jako v minulém kole proti Tottenhamu. Mimo hru jsou stabilní stopeři Miguel Britos a Younes Kaboul a s velkou pravděpodobností nenastoupí ani Sebastian Prodl. Naopak do základní sestavy by se měl vrátit kapitán Troy Deeney. O záchranu bojující Swansea může počítat s návratem Fernanda Llorenteho do základní sestavy, naopak hodně nejistý je start středového záložníka Jacka Corka.

Pokud bude Sam Allardyce vycházet z rčení, že vítězná sestava se nemění, pak nemůžeme očekávat příliš změn u Crystal Palace. Orli jsou na vítězné vlně, a přestože se do tréninku vrátil Patrick Van Aanholt a je tak šance jeho startu, jeho místo by si měl udržet Jeffrey Schlupp. CP budou stále postrádat stopery Tomkinse s Dannem. To u Leicesteru si sestavou nemůžeme být příliš jistí. Ve středu odehráli utkání Ligy Mistrů v obvyklém složení, a proto může Craig Shakespeare sestavou výrazněji protočit. Ze zraněních hráčů stále nemůže počítat s Wesem Morganem.

Stoke přivítá na svém stadioně Hull a v zápase se nebude moci opřít o služby Joe Allena, který utrpěl svalové zranění proti Liverpoolu. Ve stejném zápase musel předčasně do kabiny další střepolař Charlie Adam, a také nebude k dispozici. V průběhu týdne nastoupil za výběr U23 brankář Jack Butland a měl by být k dispozici také pro první tým. V Hullu mají již tradičně skoro celou jedenáctku zraněných hráčů, ale k těm nejvýraznějším absencím budou patřit Omar Elabdellaoui a Harry Maguire. U posledně jmenovaného je ještě mírná šance na start, ale informaci nebudeme znát dříve než těsně před zápasem.

West Ham zajíždí k dalšímu důležitému boji o záchranu do Sunderlandu, ale k dispozici nebude mít Michaila Antonia, který je do konce ročníku ze hry. Mezi další absentující hráče můžeme s jistotou zařadit Marka Nobla, který obdržel desátou žlutou kartu v sezóně a dva zápasy vynechá. Nejistý je start dvou krajních beků – Sama Byrama a Aarona Cresswella. Oproti minulému zápasu Sunderland nevyužije služeb Sebastiana Larssona, který dostal 3zápasový trest za červenou kartu proti Manchesteru United, a pravděpodobně také Bryana Ovieda, jenž má pro změnu zraněný sval.

Southampton se v zápase s Manchesterem City bude moci opět opřít o služby italského snajpra Manola Gabbiadiniho a středopolaře Stevena Davise, jak potvrdil manažer Claude Puel. Podle jeho slov jsou oba dva v pořádku, ale u Gabbiadiniho si není jistý zařazením do základní sestavy, takže jeho případný pick může být hodně riskantní. Stále nebude k dispozici Oriol Romeu, který si odpykává 2zápasový distanc. Pep Guardiola nehlásí žádná nová zranění.

Manchester United odehraje své utkání ve šlágru kola s Chelsea, která nemá žádné zdravotní starosti a nastoupí v nejsilnějším možném složení. Naopak United bojují se zraněními opor Davida de Gey a Antonia Valencii. Navíc dnes večer hrají ještě první utkání čtvrtfinále Evropské ligy, a proto musíme pečlivou pozornost věnovat situaci po skončení utkání.