Z důvodu semifinálových zápasů FA Cupu nás o víkendu čeká zkrácené 34. kolo Premier League, ale i tak je dobré si připomenout nejdůležitější novinky z týmových táborů. Jaká nová zranění a karetní tresty ovlivní sestavy na víkend?

———

Sestupem ohrožený Hull City přivítá na svém hřišti v důležitém utkání Watford a k dispozici bude mít téměř všechny hráče, kteří si pod Marcem Silvou vybojovali důležitou pozici. Kromě dlouhodobých absencí budou tedy mimo hru pouze Omar Elabdellaoui a David Meyler. Skvělou zprávou pro defenzivu týmu je dobrý zdravotní stav Harry Maguirea, který nastoupil již v minulém kole. Watford se musí vypořádat pouze s jednou novou absencí, kterou je Craig Cathcart, jenž na poslední chvíli vypadl ze sestavy před zápasem se Swansea.

Stejně důležité utkání jako Hull odehraje také jejich přímý rival v boji o udržení, Swansea. Labutě zatím neví, zda-li budou moci využít služeb Jacka Corka, jinak je jejich tým oproti posledním utkáním bez ztrát. Stoke nebude moci ve druhém utkání po sobě postavit do sestavy Joe Allena, a také Ibrahima Affelaye, který do konce sezóny mimo hru. Naopak, k dispozici do brány je Jack Butland.

West Ham přivítá na své půdě Everton a postrádat bude pravého obránce Sama Byrama, který obdržel trest za červenou kartu. Kvůli karetnímu trestu bude stále scházet také Mark Noble. Ze zraněních hráčů nemůže Slaven Bilič počítat s Michail Antoniem a Andy Carrollem. Naopak po zranění už trénuje Winston Reid, ale o jeho startu se rozhodne blíže zápasu. Everton nehlásí žádné nové zraněné, takže počítat nemůže pouze s dlouhodobě absentujícími hráči.

Bournemouth přivítá na svém stadionu Middlesbrough a bude chtít potvrdit svou prvoligovou příslušnost také pro další ročník. Už mu v tom ale nepomůže Jack Wilshere, který byl s vlasovou zlomeninou levé lýtkové kosti vyřazen ze hry minimálně do konce sezóny. Společně s ním nenastoupí ani Andrew Surman a nejistý je start nad Danem Goslingem. Middlesbrough bude i nadále postrádat Caluma Chamberse, a nově také Fábia, který utrpěl zranění kolene v zápase s Arsenalem. Do stejného zápasu nenastoupil ani Victor Valdes a jeho start je momentálně nejistý.

Liverpool se před zápasem s Crystal Palace musí již tradičně obávat o start hned několika svých hráčů. Problémy hlásí Joel Matip, Ragnar Klavan i Lucas Leiva. Všichni jsou nyní mimo trénink a Jurgen Klopp neví, zda-li budou schopni nastoupit. Z vynikající obrany Crystal Palace, která dokázala udržet 4 čistá konta z posledních 7 zápasů, zůstaly do zápasu s Liverpoolem pouze trosky. James Tomkins a Scott Dann jsou delší čas mimo hru a Mamadou Sakho nesmí nastoupit proti svému mateřskému klubu. Naštěstí pro Sama Allardyce, další ztráty nejsou hlášeny.

Update: James Tomkins zpátky v tréninku.

Nepřehlédněte

Jack Wilshere utrpěl zlomeninu nohy. Vynechá zbytek sezóny