Tou největší peckou z pohledu Daily Fantasy je určitě nová posila Liverpoolu, egyptský křídelník či útočník, Mohamed Salah. Ale pozadu nezůstával ani druhý liverpoolský klub, Everton, který přivedl hned dvojici hráčů – Jordana Pickforda a Davyho Klaassena. V dnešním článku se podívám na ty nejdůležitější přestupy, které mohou mít největší vliv na další ročník Premier League.

Mohamed Salah, 15G + 11A (Liverpool)

Liverpool přivedl určitě zatím jednu z nejzajímavějších posil letošního léta, když z AS Řím přetáhl hvězdu soutěže, Mohameda Salaha. Egyptský reprezentant se vydává na své druhé působení do Anglie, když před třemi lety působil v londýnské Chelsea.

DFS pohled: Salah přichází do Premier League jako hvězda italské ligy, ve které ve dvou sezónách v Římě dokázal nasázet 29 branek a přidat 17 asistencí. Přestože nad ním stále visí nepovedené působení v Chelsea, osobně bych se nebál podobného scénáře. Jeho nynější návrat je v mnoha ohledech odlišný. Přichází o tři roky zkušenější a mnohem sebevědomější, navíc, trenér Jurgen Klopp patří mezi jeho velké obdivovatele a byl jeho vysněnou posilou. Salah dostane prostor na pravém křídle od začátku sezóny a bude patřit mezi hlavní DFS cíle od prvního kola. Jeho příchod navíc umožní posunutí Coutinha z levého křídla více doprostřed hřiště, kde exceloval již v posledních dvou kolech loňské sezóny a může tak zvýšit i jeho sezónní upside.

Davy Klaassen, 14G + 9A (Everton)

Everton se tímto přestupem již pravděpodobně připravuje na odchod Rosse Barkleyho, který neprodloužil smlouvu a bude tlačen k letnímu přestupu. Klaassen dovedl jako kapitán Ajax do finále Evropské ligy, kde podlehl Manchesteru United.

DFS pohled: Osobně jsem z tohoto přestupu hodně nadšený. Klaassen v loňské sezóně nastupoval již čtvrtou sezónu v základní sestavě Ajaxu, a přestože má stále teprve 24 let, jeho výkony a zkušenosti už se mohou směle rovnat mnohem starším soupeřům. Po celou dobu v Ajaxu plně ukazuje, že je kvalitním střelcem i nahrávačem – svědčí o tom 48 gólů a 32 asistencí za 4 sezóny v Eredivisie. Do Evertonu přichází jako hráč pro základní sestavu, bude mít k dispozici na manažerské pozici svého krajana, a proto skvělé předpoklady pro prosazení se v PL. Jeho vývoj mi připomíná dalšího bývalého hráče Ajaxu, Christiana Eriksena, který nyní září v Premier League. Klaassen je hráč, který by měl být ihned od začátku sezóny platný v DFS.

Jordan Pickford, 135 zákroků (Everton)

Druhou výraznou posilou se pro Everton stal anglický reprezentant do 21 let, Jordan Pickford. Dnes již bývalý brankář Sunderlandu v loňské sezóně zazářil, když svými výkony několikrát podržel tragický tým nad vodou.

DFS pohled: Pickford byl v loňské sezóně velikým překvapením a přestup do většího klubu si jednoznačně zaslouží. Tato změna však bude mít zásadní dopad na jeho DFS využití. V minulé sezóně patřil mezi nejlepší turnajové volby na brankářské pozici, když byl schopen za děravou obranou Sunderlandu sbírat velké množství zákroků (nakonec si jich připsal celkem 135, druhý nejlepší výsledek). Toto už v Evertonu nebude možné. Naopak, jeho potenciál na čisté konta a vítězství v zápase rapidně porostou, a proto se nyní zdá jako mnohem lepší volba do cash game, než do GPP turnajů.

Harry Maguire, 2G + 2A (Leicester)

Maguire je dalším hráčem, který v minulé sezóně překvapil v dresu sestoupivšího týmu a vysloužil si tak přestup za lepším. V boji o jeho služby nakonec vyhrál ex-mistr z Leicesteru, který tak získal kvalitní pozici do obrany.

DFS pohled: Maguire je velice univerzálním obráncem, který se sice nejlépe cítí na pozici středního obránce, ale je schopen odehrát kvalitní zápas také na kraji obrany. V Hullu ukázal svůj ofenzivní potenciál a kvalitní rozehrávku, díky které je schopen vyvézt kvalitně míč z obrany a ještě vytvořit šanci pro své spoluhráče. Díky těmto schopnostem není jeho potenciál omezen pouze na čisté konta. Tento přestup však bude mít s největší pravděpodobností dopad na současnou obranou čtyřku. Maguire určitě nepřichází na lavičku náhradníků, a proto je hodně pravděpodobné, že jeden z dvojice Huth/Morgan v příští sezóně ztratí své místo. Osobně se přikláním k tomu, že se tato dvojice podělí o čas na hřišti rovnoměrně, právě vedle Maguira.