Proměna. Diego Costa září a už nesbírá žluté karty

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

V tuto chvíli patří k nejlepším útočníkům na světě. „Hroťák“ Chelsea Diego Costa to potvrdil i v sobotu na půdě Manchesteru City, kde dal gól a na další přihrál. A co víc, zdá se, že se Costa zbavil svých neřestí…

Trenér Chelsea Antonio Conte dělá s týmem zázraky a platí to rovněž o Diegu Costovi. O tom, že je Brazilec vynikající střelec, se vědělo dlouho, ale v této sezoně povýšil mezi skutečnou smetánku nejen Premier League.

Ve 14 zápasech anglické ligy dal Costa 11 gólů, navíc vytvořil 24 šancí. Celkem má na svém kontě už 32 střel, z nichž 21 mířilo na branku.

Že už není pouze typickým hráčem do vápna, dokázal rovněž na půdě Citizens, kde parádně vyslal před druhým gólem do úniku Williana. To nejlepší na proměně Diega Costy je ale jeho (ne)disciplinovanost. Útočník, který vyrůstal v drsných poměrech, totiž přestal dostávat žluté karty.

V prvních šesti zápasech Premier League dostal Costal hned čtyři žluté karty. Tu poslední na půdě Arsenalu, kde Chelsea prohrála jasně 0:3. Pak řekl Conte dost. Od té doby nedostal Costa v osmi zápasech ani jednu žlutou. A Chelsea všechny vyhrála.

Výbornou zprávou pro DFS hráče je tak nejen Costův střelecký apetit, ale také jeho klidnější chování na hřišti. S tímto útočníkem, stejně jako s celou Chelsea, prostě musíme počítat.