Je jasné, že v Realu Madrid skončí po dlouhých letech stoper Pepe. Bílý balet ale náhradu kupovat nebude, protože má kam sáhnout ze svých zdrojů. Šanci dostane Jesus Vallejo. Mladý dvacetiletý Španěl zazářil na hostování ve Frankfurtu a trenér Zinedine Zidane v něj věří. Proč k tomu má důvod?

Jesus Vallejo totiž v Německu prokázal více než talent. Prosadit se jako stoper v devatenácti letech do základní sestavy bundesligového klubu, to už vyžaduje opravdu dost. A hlavně, španělský obránce, který nechybí v nominaci na EURO do 21 let, se stal důležitým hráčem Frankfurtu.

Jedna statistika hovoří za vše. Když byl Vallejo v sestavě Frankfurtu (25 zápasů), získal jeho tým 37 bodů. Ve chvíli, kdy nehrál (9 zápasů), bral Frankfurt jen 5 bodů. To určitě není náhoda. Pojďme se ale podívat také na individuální výkony dvacetiletého Španěla.

Vallejo zatím nenabízí příliš velký ofenzivní potenciál, jde spíše o typ poctivého psa obranáře. Za 25 zápasů ve Frankfurtu zaznamenal 1 gól a vytvořil pro své spoluhráče 3 šance. Asistenci ale nemá. Na 183 centimetrů vysokém obránci je nicméně vidět slušný odhad. Z útočných stardadek by tedy mohl v budoucnu hrozit víc.

Jak už jsem ale naznačil, hlavní Vallejova síla je v defenzivní činnosti. Přestože patřil v bundeslize mezi nezkušené mladíky, vedl si v tomto směru výborně. Pokud se podíváme na srovnání se zkušeným Pepem, kterého Vallejo v Realu nahradí, je na tom dokonce lépe španělský talent.

Zatímco Vallejo vyhrál v průměru za zápas 0,96 tacklů, Pepe jen 0,75. Například Raphaël Varane, jeden z budoucích Vallejových konkurentů o místo, francouzský reprezentant a hlavně jeden z nejnadějnějších stoperů na světě, je na tom podobně jako Vallejo, tacklů udělal v průměru 0,98.

Jak nám ukazuje následující grafika, mladý Vallejo pak ve srovnání se všemi stopery Realu Madrid vládne ve statistice Interception. A to poměrně jasně. Právě v odebírání míče má Vallejo velkou přednost. A špatně si nevede ani v hlavičkových soubojích, i když tady na vysokého Varana trochu ztrácí. V této statistice byl mimochodem jasně nejlepší právě Pepe, v tomto ohledu by mohl chybět.
Zdroj: Squawka.com

Vallejo by do Realu měl zapadnout ještě minimálně z jednoho důvodu. Je na tom velmi dobře, co se týče přihrávek. Úspěšnost přihrávek měl 85% a hlavně rozdal v průměru 45,15 pasů. To je o malinko méně než Pepe, ale zároveň více než Varane či Nacho. V tomto ohledu vládne Sergio Ramos.

Je ale potřeba vnímat rozdíl mezi hraním za Real Madrid ve španělské lize a působením ve Frankfurtu v bundeslize. To, že má Vallejo přesto podobné statistiky přihrávek jako stopeři Realu, je velkým plusem. Zdá se, že je na šanci v nejlepším klubu světa připraven.

Zdroj: Squawka.com

Novinky z Atlétika Madrid

Atlético nemůže nakupovat. Tito „Noví“ hráči mu přesto mohou pomoci