Po menší přestávce způsobené dovolenou se vám náš tým opět hlásí, abychom se mohli plně ponořit do další DFS sezóny. Protože se toho za posledních čtrnáct dnů seběhlo opravdu hodně, postupně se na všechny události podíváme a řekneme si, jak by se mohly projevit na našich draftech v nadcházející sezóně. Dnes začneme první částí přestupů v Premier League.

Jermaine Defoe, 15G + 2A (Bournemouth)

Manažer Eddie Howe a vedení Bournemouthu opět ukazují, že dělají svou práci dobře. Podpis nestárnoucího veterána Jermaina Defoea zdarma ze Sunderlandu je skvělý obchod, který jejich týmu výrazně pomůže.

DFS pohled: Defoe přichází po dvou a půl sezónách v Sunderlandu, ve kterém se skoro sám zasloužil o to, že Black Cats nešly do Championship mnohem dříve. Za poslední tři sezóny vždy dosáhl na 15 gólovou metu, a přestože má již 34 let, věk na něm není vůbec znát. V Bournemouthu dostane kvalitnější spoluhráče, z čehož by měl těžit a opět atakovat 15 gólovou hranici. Je sice možné, že v konkurenci Calluma Wilsona a Benika Afobeho neodehraje úplně každý zápas, ale to by mu mohlo naopak pomoci k tomu, aby byl čerstvý po celou sezónu.

Jay Rodriguez, 5G + 2A (West Bromwich)

Útočník či ofenzivní záložník přestoupil ze Southamptonu do WBA až na třetí pokus, ale nakonec se to přeci Tonymu Pulisovi a spol. povedlo. Rodriguez přichází zvýšit konkurenci Salomonu Rondonovi.

DFS pohled: Rodriguez na sebe výrazně upozornil v sezóně 2013/14, ve které naplno předvedl svůj veliký potenciál, pokud dostane důvěru a příležitost. Ve zmiňované sezóně zaznamenal 15 gólů a 3 asistence, což byla jeho doposud nejlepší sezóna. Bohužel poté přišlo vážné zranění kolena, které jej vyřadilo na téměř dva roky ze hry. Po návratu se v loňské sezóně blýskl několika zajímavými představeními, které by mohl zopakovat také ve WBA. Pulis o něj hodně stál a určitě mu dá příležitost. Osobně se mi tento přestup hodně líbí, a Rodriguez by se klidně mohl stát v průběhu sezóny zajímavým mid-range útočníkem s šancí překonat 10 gólovou metu.

Michael Keane, 2G + 1A (Everton)

Everton v tomto přestupním období rozhodně válí. Po podepsání dvojice Pickford, Klaassen se vedení podařil další skvělý tah, vykoupením středního obránce Michaela Keane z Burnley.

DFS pohled: Keane přichází zpevnit stárnoucí střed obrany a s největší pravděpodobností nahradí v základní sestavě Phila Jagielku. Tento přestup ještě více zvýší atraktivitu defenzivy Evertonu, která již loni dokázala udržet krásných 13 čistých kont a naplno ukázala, že Koeman umí své týmy naučit bránit. S Keanem v obraně by měli jednoznačně zopakovat stejnou porci čistých kont jako loni. Společně s nimi kontinuálně poroste také potenciál krajních beků, kteří patří mezi nejzajímavější beky směrem dopředu v DFS (samozřejmě u Colemana po jeho uzdravení). Co nesmíme opomenout je také rostoucí gólový potenciál obou středních obránců, protože do týmu přišel Klaassen a spekuluje se o Gylfim, což jsou oba experti na rozehrávání standardních situací.

Sandro Ramirez, 14G + 3A (Everton)

Další přestup Evertonu. Sandro přichází do týmu jako náhrada za Romelua Lukakua po své průlomové sezóně v Malaze.

DFS pohled: Přestože má mladý španělský snajpr za sebou pouze jednu zajímavou sezónu, očekávají se od něj velké věci. Sandro si udělal jméno jako střední útočník v Malaze, kde nasázel 14 gólů. Po odchodu Lukaka by měl tuto pozici zastávat také v Evertonu. Vzhledem k příchodu Waynea Rooneyho asi neodehraje úplně každé utkání (i s ohledem na jeho dřívější zranění kolen a jednodušší aklimatizaci v nové soutěži), ale pokud dostane příležitost měl by být hlavním cílem svých spoluhráčů v zakončení. Hodně zajímavé je jeho číslo v počtu střel, když si v Malaze loni připsal 3.54 střel na 90min a také jeho rekord v počtu vstřelených gólů z přímých kopů – nikdo jiný v loňské sezóně La Ligy nenasázel více než jeho tři góly.

Steve Mounie, 14G + 3A (Huddersfield)

Vycházející útočná hvězda francouzského Montpellieru se stěhuje k nováčkovi soutěže z Huddesfieldu.

DFS pohled: Mounie loni zaujal svými 14 góly skauty většiny klubů v Evropě a v Anglii se o něj strhnul boj. Nakonec se stěhuje do Huddersfieldu, kde bude zastávat pozici útočníka číslo jedna. Tento mladý Francouz má za sebou zajímavou i předloňskou sezónu v Ligue 2, kde vstřelil 11 gólů a přidal 5 asistencí za Nimés. Jeho fyzická hra by měla pomoci v aklimatizaci na Premier League a v Huddersfieldu bude na začátku sezóny nejvyšším DFS cílem.

Tom Ince, 14G + 6A (Huddesfield)

Odchovanec Liverpoolu se pokusí o svůj třetí pokus prosadit se v Premier League. Po předchozích neúspěšných pokusech mu nyní dává šanci Huddersfield.

DFS pohled: Přestože se Ince nedokázal již dvakrát v Premier League prosadit (Crystal Palace, Hull), nyní přichází jako hvězda Championshipu. Za poslední čtyři sezóny, ve kterých nastupoval za Derby County a Blackpool si dokázal na své konto připsat úctyhodných 44 gólů a 21 asistencí. Jeho gólová potence je na záložníka výborná. Samozřejmě musíme počítat s tím, že v Premier League tato čísla půjdou dolů, ale i přesto bychom jej mohli v průběhu sezóny v DFS sestavách využít.

Alexandre Lacazette, 28G + 3A (Arsenal)

Odchovanec Lyonu se po dlouhých letech spekulací nakonec stěhuje ze své domoviny, když se upsal Arsenalu.

DFS pohled: Myslím, že Lacazette nemusí být dlouze představován. Francouzský reprezentant již několik let ukazuje své střelecké schopnosti a jeho poslední tři sezóny, ve kterých dokázal nasázet postupně 27, 21 a 28 gólů mluví za vše. V Arsenalu přichází do základní sestavy a stane se tak hlavním DFS cílem, společně s Alexisem (pokud zůstane). Protože nic není jen pozitivní, rád bych upozornil na jednu maličkost. Ačkoli je jeho střelecký rekord úctyhodný, musíme zmínit, že 20 ligových gólů z posledních tří sezón vstřelil z penalty. Toto je něco, co bychom určitě měli sledovat, protože v Arsenalu může mít v zahrávání penalt konkurenci v podobě Alexise, což jej o pár gólů může teoreticky připravit.

A v neposlední řadě si řekněme, že jeho příchod může znamenat zvýšení zajímavosti u Mesuta Ozila, který by svých 98 vytvořených šancí z loňské sezóny mohl adresovat na jednoho z nejobávanějších kanonýrů současnosti, což mu může pomoci opět atakovat metu 15 asistencí za sezónu. Pokud tento příchod pomůže německému reprezentantovi, pak uškodí Olivieru Giroudovi. Francouzský kanonýr je nyní odsunut do trvalé pozice náhradníka a hodně se spekuluje o přestupu do Evertonu. Když zůstane, musíme počítat spíše s podobnou rolí jako v loňské sezóně, ve které častěji střídal, než nastupoval v základní sestavě.