Ve druhé části souhrnu přestupů v Premier League se podíváme na druhou várku toho nejpodstatnějšího v závislosti k další fantasy sezóně. Těmto přestupům jednoznačně vládne výměna dvou ofenzivních hvězd – Romelu Lukakua a Waynea Rooneyho. Ale zapomínat bychom neměli ani na přestupy, o kterých se tolik nemluvilo, jako například zajímavý nákup Markuse Suttnera Brightonem. Pojďme tedy na to.

Wayne Rooney, 5G + 5A (Everton)

Wayne Rooney po třinácti letech opustil Manchester United, aby se za velkých fanfár vrátil do svého mateřského klubu.

DFS dopad: Rooneyho hodnota v příští sezóně bude hodně ovlivněna jeho využitím a pozicí, kterou bude zastávat. Pokud se Ronald Koeman rozhodne využít Rooneyho na pozici středního útočníka (jako na začátku kariéry) nebo secondary strikera (jako v dobách jeho největší slávy v Utd), pak s ním musíme v DFS určitě počítat. Pozor ale na to, když by hrával ve středu pole, v podobné roli, ve které jsem jej několikrát mohli vidět pod Hodgsonem v anglické reprezentaci. Tam by opravdu přínosný pro vaše sestavy nebyl. Bohužel, nyní je ještě opravdu brzy cokoli hodnotit, protože to vypadá, že Everton na přestupovém trhu zdaleka neskončil. Jeho snahy zahrnují získání Gylfiho ze Swansea a ještě jednoho středního útočníka.

Romelu Lukaku, 25G + 6A (Manchester United)

Opačným směrem než Rooney putoval Romelu Lukaku. Nový střední útočník přichází jako hvězda ligy a United s ním získávají 20+ gólů za sezónu.

DFS dopad: Tady asi není příliš co rozebírat. Lukaku přichází nahradit Zlatana a jednoznačně zaujme pozici jediného útočníka v Mourinhově systému. Jeho výborná fyzická připravenost zaručuje, že odehraje maximální počet utkání, takže pokud nedojde ke zranění, uvidíme jej v sestavě ve většině zápasů. Přestože má své slabiny, góly dávat umí a United od něj budou vyžadovat 20+ gólů za sezónu, stejně jako DFS manažeři. Jeho příchod naopak snižuje hodnotu Marcuse Rashforda, který se bude muset opět přesunout na křídlo, kde ale není tak efektivní a jeho výkony nebyly tak kvalitní jako na pozici hrotového útočníka.

Tammy Abraham, 23G + 3A (Swansea)

Anglický reprezentant do 21 let přichází na hostování z Chelsea po výborné sezóně v Championship.

DFS dopad: Abrahama musíme mít jednoznačně v okruhu hráčů z menších klubů, kteří mohou udělat zajímavé výkony. V loňské sezóně na hostování v Bristolu zaujal svými 23 góly a zasloužil si prodloužení smlouvy v Chelsea, která je jeho mateřským klubem. Nyní by měl svou vzestupnou výkonnost potvrdit pod vedením Paula Clementa v Premier League. Jeho dominantní pozicí je center-forward, ale vzhledem k přítomnosti Llorenteho je více pravděpodobnější, že bude nastupovat na křídle.

Jonathan Walters, 4G + 2A (Burnley)

Irský veterán se po letech ve Stoke stěhuje k rivalovi z Burnley, kde rozšíří možnosti v útočné fázi.

DFS dopad: Walters nepatří mezi nejefektivnější útočníky, mnohem více je ceněn pro svou všestrannost (může nastoupit jako hrotový útočník, secondary striker, křídlo) a tvrdou práci pro mužstvo. Tím se určitě bude hodit do stylu hry Burnley. V preferovaném systému 4-4-2 bude s největší pravděpodobností nastupovat pod André Grayem (pokud zůstane). Jeho limity jsou okolo 8 gólů za sezónu, takže jeho využití je pouze v ideálních matchupech, párkrát za sezónu. Na některých hernách je veden jako záložník, což mírně zvyšuje jeho zajímavost.

Roque Mesa, 1G + 2A (Swansea)

Dirigent zálohy Las Palmas se stěhuje do Premier League, když přestoupil k Labutím ze Swansea.

DFS dopad: Pokud se podíváme na Mesovy statistiky čistě z pohledu DFS, pak nenajdeme nic, proč bychom jej měli vůbec řešit. Jeden gól a dvě asistence není bilance, kterou bychom ve fantasy vyhledávali. A stejně tomu tak je i v dalších statistikách relevantních pro fantasy. Tak proč jej tady řeším? Mesa totiž může být klíčovým mužem pro potenciál spoluhráčů. V loňské sezóně La Ligy byl třetím mužem v počtu celkových přihrávek s vynikající 91% přesností a v zápase je prakticky pořád u balónu. Nastupuje na pozici deep-lying playmakera a pro své spoluhráče připravuje mnoho zajímavých příležitostí. Důvodem, proč si nepřipisuje více klíčových přihrávek a z toho vyplívajících asistencí je, že je velmi často tím mužem, který má na svědomí přihrávku na finálního nahrávače na gól, tzv. druhou asistenci, která ale není ve fantasy hodnocena. Tento přestup je určitě zajímavý a může pomoci ofenzivním hráčům Swansea k několika zajímavým výkonům.

Antonio Rüdiger, 0G + 2A (Chelsea)

Německý reprezentant přichází posílit obranu Chelsea, která oslabila po odchodech Johna Terryho a Nathana Akého.

DFS dopad: Rüdigerův příchod znamená v Chelsea hlavně to, že některý ze současných startérů dostane méně herního prostoru. Nebo jinak řečeno, bude mnohem větší rotace, než na co jsme byli zvyklý z minulé sezóny. Ale to je logicky způsobeno také zápasy Ligy Mistrů. Samotný Rüdiger není zajímavým mužem pro DFS, protože nepatří mezi gólové obránce.

Markus Suttner, 4G + 5A (Brighton)

Brighton získal svou druhou letošní posilu ze sestupujícího Ingolstadtu, když po Pascalu Grossovi přivedl také Markuse Suttnera.

DFS dopad: Přestože se to někomu s menším přehledem o Bundeslize může zdát jako nezajímavý přestup, Suttner může mít v Brightonu zajímavý DFS potenciál. V loňské sezóně nebyl lepší hráč než Suttner v počtu vstřelených gólů z volných přímých kopů (Suttner vstřelil 4) a k tomu ještě přidal krásných 5 asistencí. Suttner je také výborný v dalších činnostech, když si loni připsal 3.16 interceptions, 1.58 tackles a 1.42 střel na 90min hry. Na obránce to jsou všechno výborná čísla. V Brightonu by měl vytlačit ze sestavy loňskou jedničku na levé straně obrany, Gaetana Bonga.