Sparta vyměnila trenéra. Mladého Holoubka nahradil zkušený Rada

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Velkou novinku oznámila fotbalová Sparta, které se na jaře v ePojisteni.cz lize vůbec nedaří. Po druhé venkovní prohře v Mladé Boleslavi totiž odvolala od áčka tandem David Holoubek – Tomáš Požár a jmenovala novým trenérem zkušeného Petra Radu.

Holoubek sice neměl potřebnou licenci, kterou si teprve dodělává, ale první tým Sparty řídil hlavně on. Progresivní kouč sázel hodně na mladé hráče, nebál se jim dát příležitost. Na druhou stranu ho příliš nebrali někteří starší hráči. I proto nakonec musel od týmu pryč.

Nahradil ho Petr Rada, zkušený pardál, který v české lize vedl 7 týmů a necelý rok měl pod palcem i reprezentaci. Je jasné, že osmapadesátiletý kouč vsadí více na zkušenost než jeho předchůdce Holoubek. Do základní sestavy by se tak mohl vrátit například záložník Lukáš Vácha.

Skoro jisté pak je, že Rada bude výrazně sázet na útočníka Davida Lafatu. Kapitán Sparty a její nejlepší střelec v historii sehrál dokonce v Radově příchodu na Letnou důležitou roli. Oba si totiž spolu vybudovali skvělý vztah už v Jablonci a dá se očekávat, že pod novým trenérem má Lafata místo v základu jasné.

První zápas odehraje Sparta pod Radou v pátek, kdy na domácí půdě přivítá čtvrtý Zlín. Pak následuje reprezentační přestávka a po ní je na programu pražské derby na Slavii.