Stacking strategie – brankář a obránci

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

V Daily Fantasy Soccer existují dvě hlavní strategie pro výběr brankářů a obránců do svého fantasy týmu – spárovat brankáře se svými obránci (brankář a obránci ze stejného týmu) nebo nespárovat. Obě dvě strategie mohou být vítězné, obě dvě strategie mohou vyhrát velké GPP turnaje (garantované turnaje s vysokým počtem hráčů a vysokými odměnami za první místa). Klíčem k úspěchu je správně pochopit, kdy párovat a kdy ne. V tomto článku se podíváme blíže na strategii spárování obránců a brankáře a volně tak navážeme na předchozí článek Draft strategie v socceru – útočníci a záložníci.

Při párování brankáře s obránci máme dvě možnosti:

  1. První možností je párovat brankáře s krajními obránci. Tato strategie je založená na předpokladu, že tým, ze kterého jsou vaši hráči udrží čisté konto a krajní obránci přidají body za centry, získané fauly, asistence, góly, atd. U této strategie je také velice populární zvolit 3. obránce z týmu a využít jej na pozici FLEX. Proč? Hodně hráčů tuto možnost využívá pro ušetření nákladů a následném využití ušetřených peněz na útočné hráče, kteří jsou většinou hvězdy týmu a stojí více peněz.
  2. Druhou možností je využít společně s brankářem dva střední obránce. Využití dvou středních obránců vám ve většině případů získá hodně ušetřených peněz pro útočné hvězdy , ale hlavně zvýšíte svou šanci na získání bodů za vstřelení branky (či asistence) o dva hráče. Proč? Většina středních obránců jsou skvělý hlavičkáři a často chodí na standardní situace (rohy, trestné kopy,…), což může vést k maximalizaci bodů získaných za obránce – udržení čistého konta a vstřelení branky.

Na co si dát pozor

Při párování brankáře s obránci je potřeba brát v potaz i další faktory, které vstupují do hry – jedním z hlavních faktorů je cena daného hráče. Vždy byste měli hledat ty nejlepší řešení pro maximalizaci bodů získaných za každý 1 investovaný dolar. Je potřeba si uvědomit, že nejvíce bodů vám v zápase přinesou útoční hráči (záložníci, útočníci), proto není dobrým řešením spotřebovat většinu vašeho rozpočtu na obránce. Strategie spárování brankářů a obránců ze stejného týmu vám může přinést spousty bodů, ale vždy je potřeba vybrat ty správné hráče, ze správného týmu, v závislosti na soupeři proti kterému nastoupí, taktice kterou pravděpodobně v zápase zvolí a platu hráčů tak, aby vám zůstal dostatečně velký rozpočet i na ofenzivu.

Najděte vhodné zápasy

Vybrat ty správné zápasy, ze kterých draftovat hráče je velice důležitý aspekt, který může rozhodnout o výhře či prohře v turnaji. Ovládnout tuto dovednost je velice důležité, ať už hrajete jakýkoli fantasy sport. Pojďme se podívat na hypotetický příklad z anglické Premier League. Máme zápas mezi druhým týmem ligy, Manchesterem City, který disponuje druhým nejlepším útokem a druhou nejlepší obranou v soutěži a Newcastlem United, který se do té doby v soutěži vysloveně trápí (patří mu předposlední příčka) a jeho obrana i útok patří k nejhorším v lize. Je toto vhodný zápas, ze kterého byste měli vybrat hráče do svého fantasy týmu? Zcela určitě. Teda v případě, že zvolíte hráče z ManCity. Ať už se rozhodnete pro spárování obrany či útoku, v obou případech by to měl být zásah do černého. Je vysoce pravděpodobné, že hráči City se budou tlačit do útoku, takže se krajní obránci dostanou ke spoustě centrů a útočných akcí, střední obránci budou mít velké množství příležitostí vstřelit gól ze standardní situace a stejně tak dobře vypadá i vyhlídka na udržení čistého konta.

Závěr

Při výběru brankáře a obránců je potřeba maximálně zvýšit šance na udržení čistého konta. Pokud se vám to podaří, tak za vítězství a 3 čisté konta získáte 20 bodů a to ještě nepočítáme s dalšími bonusovými body za centry, získané fauly, asistence, atd. Zisk těchto bodů je základ, bez kterého nelze vyhrát žádný velký turnaj GPP, proto je důležité mít tyto aspekty na paměti při draftu.