Stacking strategie – útočníci a záložníci

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Výběr dvou a více hráčů z jednoho týmu je velice oblíbená a mezi hráči DFS velice často využívaná strategie z toho důvodu, že pokud vyjde, tak vede k maximalizaci bodového zisku vašeho týmu. Hlavní myšlenkou je maximalizovat zisk bodů vašeho týmu z jednoho utkání. Pokud si vezmeme toto využití v americkém fotbale, pak strategie je založená na tom, že do svého týmu draftujete QB a jeho WR, protože pokud QB hodí touchdown, získáváte maximální množství bodů jak za QB, tak za jeho WR.

A vzhledem k tomu, že v socceru získáváte nejvíce ofenzivních bodů za góly a asistence, můžeme tuto paralelu jednoduše vztáhnout na ofenzivního záložníka (popř. křídlo) a jeho hrotového útočníka. Jistě, oproti americkému fotbalu je obtížnější odhadnout od koho přijde finální přihrávka, ale stále se jedná o zajímavou strategii výběru hráčů.

Vaším hlavním cílem by mělo být nalezení zápasu, ve kterém se utká tým s velmi slabou defenzivou a naopak tým se skvělým útokem, hrající ve skvělé formě, u kterého je vysoká pravděpodobnost, že vstřelí hodně branek. Pokud zvolíte tuto strategii výběru útočných hráčů, pak by se vašem útoku měli objevit hráči z vámi vytipovaného týmu, u kterého očekáváte vstřelení hodně branek.

Pojďme se podívat na pár parametrů, které by měli ovlivnit váš draft:

Herní styl týmu

Již jsme si řekli, že bychom měli hledat tým, který má v daném kole soupeře se slabší obranou a je v dobré střelecké formě. Ale co dál? Pokud máme vytipovaný zápas a tým, na kterém chceme stavět, je potřeba se podívat blíže na jednotlivé hráče. Důležité je vybrat hráče, kteří mají největší šanci v daném kole nastoupit, protože co nám je platné, když vybereme správný zápas i tým, ale zvolíme hráče, kteří budou celý zápas sedět na lavici. Podívejte se na statistiky, kterým hráčům dává trenér důvěru, v jakém rozestavení pravděpodobně nastoupí a s jakým herním stylem půjdou do zápasu. Některé týmy nastupují s jedním hrotovým útočníkem, někteří se dvěma. Některé týmy táhnou své útoky přes křídelní prostory s velkým počtem centrů, naopak jiné týmy zase útočí přes střed a využívají hlavně svou „desítku“ – playmakera, který tvoří hru. Všechny tyto informace vám pomohou v rozhodování, které hráče draftovat do svého týmu.

Pozice hráče v zápase

Důležitým faktorem, který vám může přinést spoustu bodů (nebo naopak vás o ně připravit), je pozice hráče, na které nastoupí. Co tím myslím? Může nastat situace, kdy vámi vytipovaný hráč nastoupí v daném zápase v útoku, ale na stránkách, kterých hrajete je zařazen pod záložníky, je obrovská příležitost jej zařadit na pozici záložníka. Díky tomu získáváte dalšího útočníka do hry a zvyšujete tak svou pravděpodobnost na maximalizaci útočných bodů. Bohužel, občas můžete být nemile překvapeni, když hráč, kterého jste vybrali do svého týmu jako skvělé křídlo se spoustou výpadů a asistencemi najednou nastoupí na kraji obrany a už se nedostane do tolika příležitostí, které jste od něj očekávali.

Cena

Cena každého hráče je při draftu klíčová. Protože jste omezeni částkou, kterou můžete na stavbu týmu využít, musíte vybírat opravdu moudře. Výběr dvou drahých hráčů může být dost rizikový, protože je velice obtížné, aby se investice do nich splatila. Velice často je dobrou taktikou volba jednoho drahého hráče a jeho levnějšího spoluhráče nebo výběr dvou nadprůměrně ceněných spoluhráčů.

Najít zlato mezi odpadky

Vytvořit úspěšný tým je alchymie. V mnoha ohledech je to umění. A pokud chcete zvýšit své šance na výhru, musíte se naučit hledat podceňované hráče. Spousta amatérů volí své sestavy na základě jmen, pocitu či oblíbenosti hráčů. Úspěšní hráči se odlišují tím, že ve svých sestavách mají častokrát hráče, které nikdo jiný nezvolil. Proč? Protože nebyli atraktivní, skvělý výkon se od nich neočekával. Ale schopnost tyto hráče rozpoznat a zařadit je do sestavy dokáže vyhrávat turnaje. Najděte zlato tam, kde ho ostatní neočekávají.