Poprvé od oznámení, že oživuji DailyFantasySports.cz jako můj osobní blog mi bylo umožněno napsat nový příspěvek. Bohužel, bude trochu o něčem jiném, než bych chtěl psát.

Dlouho jsem se rozmýšlel, jestli tento článek psát a sdílet moji špatnou zkušenost, ale myslím, že to může někomu pomoci ušetřit nepříjemnosti, které jsem v posledních týdnech prožil já, a proto jsem se rozhodl nakonec článek zveřejnit.

Mohli jste si všimnout, že pár dní po oznámení o restartu webu byl můj blog nedostupný.

Důvodem jeho uzavření byla pokuta, kterou jsem obdržel od českých orgánů za nepovolenou reklamu. Jinými slovy, na svém webu jsem měl odkazy a zmínky o zahraničních hernách, které nemají licenci pro působení na českém trhu, a proto je i zakázáno je propagovat nebo na nich hrát.

V posledních dnech jsem tedy procházel všechny články a mazal jakoukoli zmínku o těchto subjektech tak, abych mohl web opět provozovat bez obav z dalších postihů.

Tímto se omlouvám a chci vysvětlit, proč byl web nedostupný.

Pozor, nikdy nevíte odkud přijde úder 

Možná se sami sebe ptáte, jak je možné, že české úřady přijdou na tak malý a úzce zaměřený web, jako je ten můj.

Je to jednoduché.

V Česku nikdy nevíte, kdo vás udá. V mém případě to byla společnost Sazka, která na mě podala upozornění.

Ano, takový velký kolos, jako je Sazka. Je smutné, že to v Česku funguje tímto způsobem – místo toho, aby nás Sazka oslovila a domluvila se s námi na spolupráci, ať propagujeme jejich hru a podporujeme českou firmu, nás rovnou udala. Protože takhle se v Česku dělá byznys.

Bohužel, nic se nedá dělat. Nemá smysl se v tom nadále příliš šťourat, jen mě mrzí, že přemýšlení těchto lidí je takhle zvrácené a neprogresivní.

Jaké poučení z toho plyne

Pečlivě si dělejte revizi toho, co nebo koho propagujete. Nevědomost neomlouvá.

I proto jsem se nakonec tento článek rozhodl napsat. Aby nikdo z vás, kdo má vlastní blog nebo stránky, nespadl do podobného problému.

Na stránkách ministerstva financí najdete subjekty povolené v Česku, ty co nejsou povoleny, jsou i zakázány.

Protože vím, že minimálně jeden ze subjektů zakázaných v Česku aktivně oslovuje české sportovní weby s možností propagace, upozorňuji, že tato spolupráce vám může přinést maximálně pokutu.

A to dle mého za to nestojí.

Doufat, že jste malý web a nikdo na vás nepřijde je bláhové. I my jsme byli malý web..

Pevně věřím, že vám tento článek ušetří problémy i peníze, pokud byste se ocitli v situaci, zda-li někoho propagovat nebo ne.

Máte-li k tomu bližší dotazy, nebo se chcete o problematice dozvědět více, klidně mi napište, rád odpovím. Teď mám informace z první ruky:))