Nový klub NHL Vegas Golden Knights již ve středu oznámí hráče, které si bere z ostatních týmů. Z každého musí vzít jednoho borce, který není na seznamu chráněných hráčů. Ale všechno není zdaleka tak jednoduché, jak by se mohlo na první pohled zdát.

V neděli všech 30 týmů NHL zveřejnilo seznamy chráněných hráčů. Podívat se na ně můžete ZDE. Z toho je jasné, které hráče si Vegas určitě nemůže vzít. Zároveň ale pozor, ne všichni hokejisté ze seznamu dostupných hráčů jsou skutečně volní.

Golden Knights si totiž musí vzít minimálně 20 hráčů s platnou smlouvou alespoň na příští sezonu. A u těch, kteří smlouvu nemají, se na podmínkách musí s hráči předem dohodnout. Pokud by to neudělali, vzali si například práva na hvězdného T. J. Oshieho a pak se s ním nedohodli na smlouvě, stejně by byl 1. července volným hráčem. A Vegas by přišlo o volbu hráče z Washingtonu. Proto je důležité u seznamu dostupných hráčů sledovat, kteří borci mají platné smlouvy a kterým naopak skončila po minulé sezoně.

Ani to ale není všechno. Zástupci Vegas už totiž mají za sebou náročná jednání a s mnoha týmy uzavřeli dohody. Jaké? My vám nevezmeme tohohle hráče a vy nám za to něco dáte (draft, práva na jiného hráče atd.). To se údajně týká například elitního obránce Anaheimu Samiho Vatanena či střelce Nashvillu Jamese Neala.

Ve středu budeme chytřejší. Aby to ale bylo ještě složitější, nemyslete si, že hráči, které si Vegas z ostatních týmů vezme, určitě zůstanou pro příští sezonu. Generální manažer Vegas se netají tím, že některé hráče vezme jen proto, že mají vysokou hodnotu a bude je moci vytrejdovat. Spekuluje se o tom, že Knights vezmou více než dva brankáře, protože na trhu je jich zajímavých skutečně hodně (Fleury, Mrázek, Grubauer, Raanta, Pickard).

Tak jako tak se najde hned několik zajímavých hráčů, ze kterých může Vegas vybírat. Ať už je to mladý obránce s velkým potenciálem Matt Dumba nebo útočník Jonathan Marchessault, který v minulé sezoně nasázel 30 gólů.

Pro Daily Fantasy hráče je rozšiřovací draft a následná aktivita Vegas Golden Knights samozřejmě velmi důležitá. V příští sezoně NHL budeme mít poprvé 31 týmů a bude zajímavé sledovat, jak si nový klub povede. Pokud chce být konkurenceschopný, potřebuje si na draftu vést výborně.