Včera v podvečer se udály první dvě zajímavé výměny letošní offseason v NBA. V té první byly zainteresované kluby Los Angeles Lakers a Brooklyn Nets, v té druhé Atlanta Hawks a Charlotte Hornets. Lakers se vzdali služeb mladého rozehrávače D`Angela Russella a přeplaceného centera Timofey Mozgova, aby získali největší hvězdu Brooklynu, centera Brooka Lopeze a 27. pick na letošním draftu.

Dopad na DFS

Tento deal je z pohledu DFS hodně zajímavý. Bro-Lo byl sice největší hvězdou Brooklynu, ale v poslední sezóně byly jeho výkony spíše zklamáním, což bylo hodně způsobeno rotací a menším počtem minut, než na které byl zvyklý v dřívějších letech. V Lakers se stane jasným starting centerem, a pokud se Lakers nepodaří v letošní free agency podepsat některého dalšího hvězdného hráče (např. George), pak bude také ofenzivní muž číslo 1 v příští sezóně. Naopak jeho příchod uškodí mladému Ivicovi Zubacovi, který výrazně ztratí na počtu minut.

V Brooklynu zase získá nejvíce na hodnotě právě rozehrávač D`Angelo Russell. Jeho minuty budou prakticky zajištěny, a stejně tak i jeho ofenzivní zapojení. Jeho DFS potenciál v příštím ročníku výrazně poroste. Naopak výrazný pokles lze očekávat u Jeremy Lina, loňského starting rozehrávače. S Russellovým příchodem se opět přesune do pozice náhradníka a jeho upside bude limitován na zápasy, kdy nastoupí v zahajovací pětce při zranění Russella. Tak jak tomu bylo po několik let v Charlotte.

Druhá výměna proběhla mezi Charlotte Hornets a Atlantou Hawks. Hornets získali stárnoucího centera Dwighta Howarda výměnou za dvojici Miles Plumlee a Marco Belinelli.

Dopad na DFS

Tento trejd už není tak zajímavý, protože ani jeden z příchozí dvojice pravděpodobně v Atlantě neudělá díru do světa. Plumlee nepatří mezi zajímavé fantasy zboží (5.1 bodů a 4.7 doskoků kariérní průměr) a Belinelli už má svůj věk, načež jeho výkony také nepatří mezi něco zajímavého pro DFS.

Howard v Charlotte je mnohem zajímavější. Přestože věk jde proti němu, stále je schopen pomoci svému týmu a hlavně jeho využití v DFS i nadále dává smysl, jak ukázal v loňské sezóně v Atlantě. U Hornets se potká se svým oblíbeným koučem, Stevem Cliffordem, a mohli by oprášit staré časy, které pamatují z Orlanda. Osobně si nemyslím, že v Charlotte se nějak jeho výkony změní oproti loňskému ročníku.