Průlomová sezona pro fanoušky Edmontonu. Oilers se po 11 letech dostali do bojů o Stanley Cup a nezkušený tým si v nich vede velmi dobře. Po prvním kole, ve kterém si poradili s loňským finalistou ze San Jose, dvakrát vyplenili stadion Ducks a v semifinále konference mají slušně nakročeno. Kdo za úspěchem stojí?

Dalo by se očekávat, že lídrem týmu bude kapitán Connor McDavid. Mladíček, který je ve svých 19 letech považován za jednu z největších hvězd celé NHL, se 100 kanadskými body ovládl základní část. Zdravý rozum proto jasně velel, že zázračný Kanaďan bude hlavní postavou i bojů v play-off.

Situace je však jiná. Ano, McDavid si připsal v prozatímních 8 zápasech slušných 5 bodů, ale při jeho fantasy ceně, která se v play-off na zahraničních hernách pohybuje v průměru okolo 13,5 milionů, nejde o nijak závratná čísla.

Navíc jeho dvě branky proti San Jose padly v početní nerovnosti hráčů na ledě. Jeden gól dal v oslabení, podruhé se prosadil při powerplay soupeře. Při hře 5 na 5 si na něj Sharks a teď i Anaheim dávají obrovský pozor. V druhém kole mu značně znepříjemňuje život zkušený Ryan Kesler, který je znám svým pro soupeře velmi neoblíbeným stylem hry. Od kapitána Oilers se v podstatě nehne, v prvním zápase ho vynuloval. Mladíček si připsal jednu šťastnou asistenci při početní výhodě.

A i když se ve druhém zápase pláchl McDavid do jedné velmi slušné šance, bodově vyšel na prázdno. Edmonton však obě utkání zvládl. Samozřejmě velký podíl na výhrách má brankář Cam Talbot, který byl ústřední postavou Oilers.

Dejte šanci méně zvučným jménům

Jenže bez vstřelených branek by Edmonton jen těžko vyhrál. A o ty se momentálně starají hráči druhého sledu. V prvních dvou utkáních nasbíralo víc nebo stejně fantasy bodů za mnohem nižší cenu hned několik hráčů.

V prvním zápase zazářil Mark Letestu, který se dvakrát prosadil v přesilovce. Borec, který se v play-off pyšní bilancí 3+2, si při početní výhodě užívá společnosti hvězdných spoluhráčů a pravidelně boduje. Jeho cena je až o 4 nebo 5 milionů menší než právě ta kapitánova.

Ve druhém zápase se zase předvedl Patrick Maroon, který sice přišel o místo v prvním útoku, ale střílí mu to stále. Vítězným gólem dal svému týmu druhý bod v sérii. A cena znovu jen těsně nad 9 milionů. Maroon fantasy body předehnal McDavida v obou zápasech (9,5 a 9 bodů proti 6 a 4,5 body).

I když to bodově nevyjádřil, velmi dobře hraje nový parťák McDavida v prvním útoku Drake Caggiula. Ten vedle právě mladíka a Leona Draisaitla má velkou šanci na body i proto, že obrana se soustředí na tyto dva hlavní tahouny Oilers. Jeho cena se pohybuje na většině heren pod 7 milionů.

Suma sumárum? Aby se McDavid vyplatil, musel by zažít dvougólový večer nebo bodovou explozi, což je při hře soupeře méně pravděpodobné (může se to stát, ale neočekáváme, že by to momentálně mělo být pravidlem) než body lacinějších parťáků. Proto pouvažujte nad hráči druhého sledu –  Maroon, Letestu, Caggiula.